Sinop gündem haberleri | Sinop’ta yetiştirme yurdunda büyüyen koşa acun evine girdi

Sinop’ta yetiştirme büyüyen Şehir Elmacı ve Mehmet Bodur çifti, törenle dünya evine girdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Sinop İl Müdürlüğüne sınırlı küşade hayat merkezinde büyüyen ve henüz bilahare Sinop İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünde memur olarak çalışan Kent Elmacı ile Eskişehir Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünde vazifeli olan Mehmet Bacaksız, Sinop Polis Güçleri Evi Dernek Salonu’nda planlı törenle evlendi.

Çiftin nikah şahitliğini kız tarafı adına Sinop Valisi Ömer Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu ile Inanma Müdürü Tarıkhan Çetiner’in eşi Iştiyak Çetiner yaparken ayvaz tarafının şahitliğini ise Cumhuriyet Altını Başsavcısı Sevinçli Bektaş, Kilolu Ceza Reisi ve Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve Sinop İl Kurnaz Komutanı Açıkgöz Kıdemli Miralay Ferhat Kuran yaptı.

Evlenme cüzdanını elkızı Şehri Elmacı’ya veren Vali Karaömeroğlu, tekme zenginlik boyu mutluluklar dileyerek “Bu gailesiz çiftimizin bildirme bahtiyar gününü kabullenmek ve nikahlarına şahitlik etmek üzere benzeri araya toplandık. Tanrı şahitliğimizi kabul, hayırlı ve hayırlı eylesin. Sizlere iki cihanda esenlik, bahtiyarlık ve saadetler diliyorum. Yasaların sunma yücesi kanunuesasi, sözleşmelerin yeryüzü yücesi dünyaevi sözleşmesidir. Bu lahut dünyaevi sözleşmesini bile ailenin bireyi olan elkızı kızımıza sunma ediyorum ve okşayıcı uğurlu olsun.” diyerek konuştu.

Çifti, yakınları, yetiştirme yurdu personeli ve arkadaşları bekâr dahi bırakmadı.

Share: