Sinop gündem haberleri | Sinop’ta “İlimizi Tanıyalım Projesi” kapsamında öğrencilere yolculuk düzenlendi

Sinop Valiliğince hayata geçirilen “İlimizi Tanıyalım Projesi” kapsamında bir takım öğrenci kentin tarihi ve seyyahlık mekanları gezdi.

İlçe ve köylerde terbiye gören çocukların kenti elan ferah tanımaları üzere başlatılan bahis konusu proje kapsamında Akışmaz ilçesinden bire bir ekip öğrenci site merkezine getirildi.

Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Çımbar Karaömeroğlu, Kıran Eş Güdüm Merkezi Salonunda düzenlenen kahvaltıda öğrencilere bire bir araya geldi.

Karaömeroğlu çifti burada öğrencilerle tıpkısı süre kardeşçe etti, onlara mütenevvi hediyeler verdi.

Vali Karaömeroğlu, daha sonradan gazetecilere yaptığı açıklamada, “İlimizi Tanıyalım Projesi”nin bu sene ikinci aşamasının gerçekleştirildiğini söyledi.

Sinop’un tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımı üzere projeyi hayata geçirdiklerini dahi tamlayan Karaömeroğlu şunları söyledi;

“Özellikle ilçelerde ve köylerde mevcut çocuklarımıza Sinop’u danışma ve göstermeye müteveccih etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla bu çocuklarımız toprak dışına gittiklerinde ilimizin aynı kültür elçisi olacaklar. Bunun üzere önce Sinop’u tanımaları geçişsiz kim yer dışına gittiklerinde Sinopumuzu arz iyi şekilde hile edebilsinler ve tanıtabilsinler. “

Öğrenciler elan sonra beyyine eşliğinde kentin tarihi ve turistlik mekanlarını gezdi.

Share: