Sinop domestik haberleri | Sinop’ta yıpranmamış iş yeri için çalışmalar başladı

Sinop’ta eskimemiş ahzüita yeri için çalışmalar başladı

SİNOP – Sinop’un Gelincik Mahallesi’nde bozuk aksata yerinin taşınması için eskimemiş kurulacak bölgede icraat başladı. Proje tamamlandığında hem muamele yeri henüz çağcıl görünümüne kavuşacak hem birlikte sakat adına tecim merkezi kazandırılacak.

Sinop Belediyesi yoluyla Gelincik Mahallesi’ndeki bulunan pazarın taşınması üzere hesaplı projeye başlandı. Kısaca 2 kamer sürecek icraat sonucu eskimemiş durumunda hazırlanan veriş yeri elan bol bire bir ortam sağlanacak. Esbak kere kenarındaki eskiyen yapının namına ise haftanın 7 günü işleyecek bire bir ticaret merkezi kurulacağı belirtildi.

Gün Gülü muamele yerinin kentin tafsilatlı yıllardan beri kanayan bir yarası olduğunu söyleyen Sinop Belediye Reisi Sulh Ayhan, “Veriş yerinin süresince bulunduğu çatı hem fonksiyonu yerine akla yatkın değildi, hem üstelik duruk anlamda od arz ediyor, riskli ayrımsız kapsam olduğunu düşünüyoruz hem üstelik tutar olarak bu işe hizmet verecek makul büyüklükte değil. Tığ birlikte bu sebepten yıpranmamış tıpkı pazaryeri arayışına girdik, esasen Gelincik Mahallesi’nde bağırsak kesimde belediyemize ilgilendiren olan tıpkı bölgede şu anki kâin pazaryerinden elan modern, daha sağlıklı alanı Gün Gülü Pazar Yeri olarak düzenliyoruz. İki mahiye müddet içerisinde inşaatının tamamlanıp hizmete girmesini düşünüyoruz” diye konuştu.

Özellikle yaz sezonunda Gün Gülü Mahallesi’nin çöz kesiminde turizm hareketliliğinin ağırbaşlı yaşanması zımnında ihtiyaçlara aceleci cevap verebilmek üzere yıpranmamış yerini akıllıca gördüklerini kaydeden Başbuğ Ayhan, çalışmalara başlandığını ve ahzüita yerinin kullanılmamış hesabına taşınacağını söyledi.

Eski alım satım yerinin olduğu alanın vaktiyle belediyeye ilgilendiren olduğu, sonrasında dükkanların satılmasıyla hususi mülkiyetleri barındıran benzeri yapıya dönüştüğünü belirten Başbuğ Ayhan, “O binayı dahi yıkıp henüz çağdaş, elan çağcıl, belki altında sabit iş adına haftanın 7 haset semtin ihtiyaçlarına cevap verecek çakılı pazarın olacağı, üstünde iş merkezi ve aksata merkezi kabilinden değişik fonksiyonları de barındıracak çağdaş binayı orada hizmete sokmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Share: