Sındırgı’da Çığlık Bisikleti yarışmaları yapıldı

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde ilk kez Millî Sındırgı MTB (CUP) Çığlık Velespit Yarışması düzenlendi. 20 ilden 8’i Milli Topluluk sporcu atılmak üzere mecmu 140 yarışmacı katıldığı yarışma, izleyenlerin nefeslerini kesti.

140 sportmen Çamlık Mesire alanında oluşturulan 4 km’lik özel parkurda müthiş mücadele etti. Yarışmaların startını Sındırgı Şehremini Ekrem Alçak verdi. Sındırgı Belediyesi, Türkiye Derrace Fedarasyonu ve Iye Pedal Derrace kulübü işbirliği ile düzenlenen yarışlarda yavru, gailesiz ve önemli kategorilerinde yarışlar düzenlendi.

“Daha dimdik bire bir hayat için farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz”

Sındırgı’birlikte velespit sporunun yaygınlaşması yerine bu organizasyonu tertiplediklerini ve katılımın oldukça aşkın olduğunu, ilerleyici günlerde Hisaralan Jeopark alanında Uluslararası bir konkur gerçekleştireceklerini anlatım fail Sındırgı Şehremini Ekrem Ağır Sıklet ise “Sındırgı’da tarihinde ilk defa, engelli, arabanın off road diyebileceğimiz, çiftteker yarışları yapılıyor. Çamlık dediğimiz Çavdaroğlu Mahallesi sınırları içerisindeki Taştepe dahi tıpkısı parkur oluşturduk. Bu parkurda de 140’a yakın Türkiye’nin ayrımlı noktalarından 20 ayrı kulüpten kızlı erkekli sporcular var burada. Torunlar, çoluk çocuk, erkân kategorilerinde. Bu açıdan bakıldığında Sındırgı’da sporu sevdirmek, egzozsuz belde kirliliği yapmayan işleri sevdirebilmek, arz büyük isteklerimizden birisi. Bu sebeple gençlerimizi bisiklete haydi istiyoruz. Ege ayakçak kulübü başkanı Yusuf Eti ve ekibi de buradalar. Bizlere bindi veriyorlar. Tığ üstelik onlara uygun ortamlar hazırlayarak, Sındırgı’da böyle domuzuna bire bir organizasyonu yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimiz hep spor yapsınlar, gezsinler, yürüsünler, gelişsinler. Zira akıntı, stresten ırak benzeri hanay anlamına geliyor”dedi.

3 ayrı kategoride 140 sportmen Ulusal Sındırgı MTB Cup’ta pedal çevirdi. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törenle kaza kaymakamı Galibiyet Oktay, Sındırgı Şehremini Ekrem Korkulu ve protokol üyeleri yoluyla verildi.

Yakın zamanda millî ve uluslararası Sındırgı MTB Cup düzenleneceği belirtildi. – BALIKESİR

Share: