Sincan’da 640 çocuğa şişman sünnet

Sincan Belediyesinin geleneksel hale getirdiği şişko sünnet şöleninde bu yıl 640 yavru sünnet oldu.

Sünnet kıyafetleriyle Site Meydanı’nı dolduran ayrıntılar, aileleriyle alay malay gönüllerince eğlenirken ünlü hanende İbocan dinleti verdi. Sincan Şehremini Murat Ercan, verdiği hediyelerle sünnet çocuklarının yüzünü güldürdü.

Sincan Belediyesi, bu yıl 640 çocuğu ücretsiz sünnet ettirdi. Gündeş cerrahi yöntemlerle hastane koşullarında sünnetleri gerçekleşen çocukların sünnet düğünü ise dolgun halde benzeri şölen kabilinden kutlandı.

Ünlü şarkıcı İbocan’ın konser verdiği toplu sünnet şöleninde, etkinlikler ve sürpriz hediyelerle festival havası yaşandı. 640 sünnet çocuğu, aileleri ve yekpare Sincanlıların Site Meydanı’nda kutladığı sünnet şöleni mülevven karelere görüntü oldu.

Sürpriz hediyelerle çocukların yüzü güldü

Sürpriz eğlenceler ve canlandırma gösterileriyle yoğun sünnet şöleninde dallar hem oynadı hem eğlendi. Ayrıntılar büyüklüğünde büyükleri da düşünen Sincan Belediyesi, canlı müzikler ve konserlerle Sincanlı vatandaşların dörtköşe vakit geçirmesini sağladı. Sünnet çocuklarına oyuncak araba armağan eden Başbuğ Ercan’ın dinleti öncesi yaptığı konuşmada “Tanrı hep çocuklarımızın bahtını ayan eylesin, bu gençler yarının çok henüz iyice Sincan’ı, haddinden fazla elan domuzuna Ankara’sı ve haddinden fazla elan güzel Türkiye’sinin mimarları olacak. 640 çocuğumuzu kazasız belasız sünnet ettirdik. Bugün çocuklarımız üzere ağır ezgi etkinlikler düzenledik. Allah muhabbetimizi sürekli eylesin, birliğimizi beraberliğimizi sürekli eylesin” dedi. – ANKARA

Share: