“Simitçi Erkan”dan gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına ayakkabı yardımı

Kocaeli’da simit satarak geçimini sağlayıcı Erkan Ayhan, Diyarbakır ve Mardin’da gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına başmak yardımı yaptı.

Daha evvel bir nice yardım kampanyası düzenleyen ve “Simitçi Erkan” adına tanınan Ayhan, sattığı simitlerden elde ettiği ocakçı ve hayırseverlerden topladığı bağışlarla Diyarbakır ve Mardin’deki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına 850 çift pabuç desteği sundu.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kırsal mahallelerde sunduğu bindi ile çocukların yüzünü güldüren Ayhan, tahminî 1500 çift ayakkabıyı elan gerekseme sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Ayhan, gazetecilere, dağa kaçırılan çocukları için HDP iklim binası önünde yerleşme eylemi yapan Diyarbakır annelerine gerçekleştirdiği ziyaretin arkası sıra bölgede müzaheret çalışmalarına başladığını söyledi.

Hayırseverlerin birlikte destekleriyle yaptığı yardımlarla yüzlerce çocuğun yüzünü güldürdüğünü belirten Ayhan, “Kazandığım paranın nazik bölümünü yetim, sahipsiz ve ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşıyorum. Teferruatlı süredir Suriye’nin çizgi köylerindeydim, müzaheret çalışması yapıyordum. 1,5 ay ilk Kocaeli’ye döndüm. Bu kez bile sattığım düğürcük paralarıyla Güneydoğu’da okula revan dallar amacıyla onlarca koşa pabuç aldım. Hayırseverlerden mevrut yardımlarla yüzlerce ayakkabımız oldu. Bu sayede yüzlerin gülmesine açar olduk. Katkı sunanlardan Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: