Siirt’te referans özne bin 923 öğrencinin tamam yurtlara yerleştirildi

– Siirt’te müracaat işleyen bin 923 öğrencinin tükenik yurtlara yerleştirildi

SİİRT – Siirt Toyluk ve Spor İl Müdürü Dirimlik Kısacık, kentteki güçlükle durumuyla ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Kısacık, “Bu sene bize başvuru işleyen öğrenci sayımız bin 923 hayat. Bunlardan kısaca bin 200’ü kızımız, 716 ayvaz öğrenci referans yaptı. Bununla ilgilendiren bu sene seçme sıkıntımız yok, tamamını yurda yerleştireceğiz” dedi.

Siirt Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, sabık yıl yaşanan barınma sıkıntısının bu sene yaşanmayacağını dile getirdi. Siirt’te kamuya ilişkin 5 sıkı binasından 3’ünün kız, 2’sinin üstelik koca öğrencilere ayrıldığını ve müracaat fail bin 923 öğrencinin tamamını yurtlara yerleştirdiklerini belirten Kısacık, tek öğrencinin dışarda kalmayacağını söyledi.

Kısacık, “Siirt Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü yerine ilimizde 5 pare yurdumuz var. Bunlardan 3 tanesi kız yurdumuz 2 tanesi üstelik eş yurdumuz. Bu sene bize müracaat işleyen mektepli sayımız bin 923 kişi. Bunlardan tahminî bin 200’ü kızımız, 716 koca öğrenci müracaat yaptı. Bununla ilgilendiren bu yıl seçkin sıkıntımız yok, tamamını yurda yerleştireceğiz. Şu anda kestirmece adına 254 parça de abes yatağımız var. Bunlardan 44 tanesi kız yurdumuzda bulunmakta, kalanlarda rical üzere. Allah’ın izniyle bu yıl tek ağırlık çekmeyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı marifetiyle valiliklere “Üniversitelerde Güvenlik ve Tahaffuz Tedbirleri” genelgesi gönderilmiş yurtlarda fahiş karşılık artışlarına izin verilmemesi, öğrencilerin tahaffuz sorunuyla bizzat ilgilenmesi ve tek öğrencinin dışarıda kalmaması üzere zaruri tedbirlerin alınması istenmişti. Bu çerçevede Siirt genelinde alınan tedbirler sebebiyle hiçbir mektepli dışarda kalmayacağı bildirilmişti.Share: