Siirt olgun… Din İşleri Başkanı Erbaş, Siirt’te

– Ilmek İşleri Başkanı Erbaş, Siirt’te

ANKARA – Ilmek İşleri Başkanı Büyük Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında geldiği Siirt’te Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nu müzakere etti.

Valilik ziyaretinde evvel yerine haysiyet defterini imzalayan Din İşleri Başkanı Erbaş, Siirt’te bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Erbaş, Siirt’in tarihi ve kültürel birikimiyle büyük benzeri site olduğunu ifade ederek, “Kült hizmetleri, yetişek hizmetleri özellikle Kur’an kursları, camilerimizdeki cami dersleri açısından Siirt’te hareketli vatandaşlarımızın manevi hayatlarına elimizden geldiği kadar bindi olmaya mücahede ediyoruz. Derdimiz milli ve manevi değerlerimizi nasıl canlı tutabiliriz, gençlerimizi, çocuklarımızı, ailelerimizi, değerlerimizi cihanşümul değerlere uygun kuşkusuz yetiştirebiliriz? Onun gayreti içerisindeyiz. İşte burada bulunuşumuz da bu çalışmalara biraz bindi yüklemek. Hafızlık icazetname merasimlerine katılmak, şehirde, köyde, mezrada görev eden bütün hocalarımızla bire bir araya karışmak, onları dinlemek, onlara tavsiyelerde düşmek” dedi.

“Bölüt bakım, Hakka hizmet düsturuyla çalışıyoruz”

Kült İşleri Başkanlığı olarak vatandaşa henüz iyi bire bir manevi bakım verebilmek için “İl Buluşmaları” programlarını yaptıklarını kaydeden Başkan Erbaş, “Elhamdülillah ‘İl Buluşmaları’ programlarında bizi mutlu eden et kafalı dönüşümler alıyoruz. Tanrı hepimizi samimiyetten ayırmasın. Heyecan, ihlas, samimiyet olduğu ant ona bakarak amellerimizi Cenab-ı Doğruluk yaratıyor. ‘Ameller niyetlere göredir’ hadis-i şerifinden hareketle bilcümle çalışan insanlarımız ne konumda olursa olsun ‘Bölüt bakım Hakka hizmettir’ düsturu doğrultusunda gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ilbay Osman Hacıbektaşoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başbuğ Erbaş’a teşekkürname etti. Ziyarette Başbuğ Erbaş’a, Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu zevcelik etti.

Share: