Sıcaktan bunalanlar Aydınpınar Şelalesine koştu

Sıcaktan bunalanlar Aydınpınar Şelalesine koştu

Yüzlerce herif şelaleyi tıklım tıklım doldurdu

DÜZCE – Düzce’nin koskocaman turistik bölgelerinden birisi olan Aydınpınar Şelaleleri, sıcaktan bunalanların uğrak noktası oldu. Yüzlerce kayırıcı şelaleyi tıklım tıklım doldurdu.

Sıcak havaların Düzce’dahi etken olması ve rutubet oranının yüzdelik 80’lere büyüklüğünde yükselmesi vatandaşları serin alanlara itti. Şehrin yüksek kesimleri, şelaleleri, mağaraları ve turistik alanları bile hafta sonu sıcaktan bunalanlar ile dolup taşıyor. Düzce’nin yeryüzü önemli turistik bölgelerinden birisi olan Aydınpınar Şelalesi bile bu sebeple doldu.

Mesire alanı ve pergola alanlarda piknik yapanların birlikte, ferahlamak isteyenlerin bazıları dahi şelalenin serin sularına girdi. Ailesi ile birlikte hafta sonu ferahlamak için Aydınpınar Şelalesini yeğleme eden Melih Bektaş, “Düzce sıcaklarından bunaldığımızdan çevre hafta sonunu serin benzeri alanda eylemek istedik. Aydınpınar Şelalesine geldik. Buranın natür güzellikleri ve tutum yolları ile hafta sonumuzu gitmek istedik. Gayet serin, itici ve rüzgarlarla birlikte serinledik. Burası hafta sonu sebebi ile adi meşgul. Ailelerin yoğunlukla tercih ettiği mangal yerleri habitat alanları olan bir mekan. Çocukları ile gelen aileler nezih tıpkısı alanda eğlenip vakit geçirebileceği bir alan. Bağımlı kim herkesi çağırma ediyorum” ifadelerini kullandı.Share: