Seyit Torun, CHP’li Belediyelerin Onayda Bekleyen 28 Milyar Lira Kredisinin Olduğunu Açıkladı

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, partisine mensup belediyelerin seçkin kalem baskıya, dayatmaya, engellemelere rağmen hizmetlerini sürdürdüğünü belirterek “Şu anda, maalesef onayda muntazır, 28 bilyon teklik kredimiz var. Bu krediler onaylanmış olsa, -bir tane aynı imzaya bakıyor ihvan- İstanbulumuzun, Muğlamızın, Mersinimizin, birçok kentimizin muvasala, enfrastrüktür, kasaba sorunları çözülecek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) maharet ve proje desteğiyle yapılan Divriği Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Dirim Merkezi törenle hizmete açıldı. Törene, CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Divriği Şehremini Hakan Gök, Divriği Kaymakamı Yakup Papaker ve ilçe halkı katıldı.

Torun, İmamoğlu ve beraberlerindeki astronomi, açılış öncesinde Divriği Belediye Başkanı Gök ile Divriği Kaymakamı Papaker’i makamlarında ayrı ayrı mülakat etti.

Seyit Torun, Divriği Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Hayat Merkezi’nin açım töreninde yaptığı konuşmaya, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek başladı. Torun, şunları söyledi:

“İBB, NAZIK BİR ATILIM İÇERİSİNDE: İBB benzer hareket birliklerini bambaşka belediyelerle birlikte sürdürüyor. O kadar mutluyuz kim bir nice yerde yaşıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sayın Başkanımız, sadece İstanbul’un değil, Anadol’unun ayrımlı köşesindeki sorunların çözümü üzere dahi siyasal parti ayırmaksızın, gösterişli tıpkı savaşım veriyor. Bu otogarın farklı ayrımsız projesini üstelik geçtiğimiz aylarda Ardahan’bile açtık. Yıllardır meze sunulan, yıllardır intihap saha olan o otogarı Sayın Büyükşehir Uray Başkanımızın zer katkılarıyla açtık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şişman aynı akın içerisinde. Yıllardır bekleyen, kangren ergin mesail çözülüyor. Öyle meçhul budala projelerle değil, vatandaşın birincil ihtiyaçları gözetilerek çözülüyor. Şu anda İstanbul’bile aynı dünya rekoru yaşanıyor. 10 ayrı hatta, yer altı treni çalışması var. ve birçok altyapı sorunları bile giderildi. Denizle karanın birleştiği Üsküdar’birlikte, Beşiktaş’ta, Kartal’üstelik bir nice yerde, bir nice belediyede mesail çözüldü. ve 39 ilçesine da kıymet hizmet gidiyor. İnanıyoruz ki bu çalışmalar, geleceğimize dahi kandil tutacak.

ONAY BEKLEYEN 28 MİLYAR LİRALIK KREDİMİZ VAR: Seçme çeşit baskıya, dayatmaya, engellemelere rağmen bu hizmetler sürüyor. Şu anda maalesef onayda muntazır 28 bilyon teklik kredimiz var. Bu krediler konfirme olsa, -yegâne benzeri imzaya bakıyor rüfeka- İstanbulumuzun, Muğlamızın, Mersinimizin, birçok kentimizin ulaşım, enfrastrüktür, kasaba sorunları çözülecek. Sonuçta vatandaşımıza gidecek bu hizmetler. Ama maalesef tıpkısı konsept, bunlara onay vermiyor. Olsun, vermesinler. Amma inanıyoruz kim 2023 Haziranı’nda yapılacak seçimlerde bunu onaylamak Kavim İttifakı’nın adayına felek olacak. Bizim Cumhurbaşkanımıza yıldız olacak.

İyi ki varsınız, gani ki birlikteyiz. Cumhuriyetimizin inşallah önümüzdeki günlerde bünye yıl dönümünü kutlayacağız. İnanıyorum kim, 100. yılında bile Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız.”

Share: