SELIM Parti’li Subaşı: “Terör örgütü PKK’yı lanetlemeyen ihtilaf ve altılı ganyan masanın liderlerini kınıyorum”

SELIM Öğür Balıkesir Mebus Çetince Subaşı, ” Sazak’de polisevine saldıran terör örgütü PKK’yı lanetlemeyen muhalefeti ve altılı masanın liderlerini kınadığını” söyledi.

Subaşı, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Mersin Ağacı Mezitli’de yıldırı örgütü PKK marifetiyle polisevine saldırı yapıldığını anımsattı.

Saldırıda martir olan polis memuru Sedat Gezer’i rahmetle anan Subaşı, “Eylemi gerçekleştiren alçağın isminin CHP’nin hazırladığı raporda olduğunu” rapor etti.

AK Tümen’li Subaşı, “CHP’nin Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, neredeyse PKK’yı günahsız tavzih etmek üzere devletin dolma söylediğini anlatım ediyor, İçişleri Bakanımızı suçlama ediyor. ‘Teröristin DNA’sını açıklayın’ diyor. Şehit polisimiz, ailesi ve güven camiamız ile ilişkin zerre kadar tıpkısı rapor kullanmıyor. Kardeşini, babasını, evladını yurt uğruna feda fail bu insanları rencide etmeye kimsenin hakkı namevcut.” değerlendirmesinde bulundu.

Çetin Subaşı, “adi saldırıyı gerçekleştiren yıldırı örgütü PKK’yı lanetlemeyen aykırılık ve altılı ganyan masanın liderlerini kınadığını” kaydetti.

Seçim bölgesi Balıkesir’de 3 Ilk Teşrin 2022 Pazartesi günü Dünya Yerleşme Günü zımnında bir program düzenleneceğini bildiren Subaşı, programın 120 ülkede faal kendisine yayımlanacağını, Balıkesir’in bilcümle dünyada tanıtımının yapılacağını aktardı.

Muhalefetin bu programı küçümsediğini dile getiren Subaşı, YANLIŞSIZ Öğür kendisine kendilerine yakışan hizmetleri sürdüreceklerini belirtti.

Share: