SELIM Parti’li Becerikli, Mardin’de “2023’e Doğru Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

AK Öğür Genel Komutan Yardımcısı Leyla Mecnunca Yordamlı, “Bire Bir araya gelip, konuşup konuşup dağılıp biricik benzeri adaylarını dahi belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye ayrımsız kâr çıkmayacaktır. Çıksa çıksa ancak kaos ve cenk çıkacaktır.” dedi.

Mahir, beraberinde YANLIŞSIZ Tümen’li 10 mebus ve MKYK üyeleriyle DÜRÜST Parti Mardin İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Ateş Parçası, Umumi Model Teşkilat Başkanlıklarının 81 ilde başlattığı faaliyet kapsamında Mardin’de bulunduklarını söyledi.

AK Öğür’nin kurulduğu günden bu yana sahada bulunduklarını, milletin desteğiyle 20 yıldır iktidarda olan tüvana tıpkısı öğür olduklarını belirten Mahir, yer çalışmalarına alçak atfetmek, birlik ve beraberliği perçinlemek için itinasız çetin çalışmalara başladıklarını aktardı.

“Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071”

Sıkılmadık umum, girilmedik rağbet ve çalınmadık başlık kalmamasını hedeflediklerini vurgulayan Çevrimli, şunları kaydetti:

“Tığ milletimizin gücüyle elhamdülillah bugüne büyüklüğünde ayakta durduk. Birilerinin vasilik odaklarından, değişik güçlerden aldıkları gücü tek devir arkamıza almadık. Biz hep yanımızda, arkamızda, sağımızda ve solumuzda milletimizin gücüyle yola çıktık. Esasen tıpkısı milletimizin gücüyle beklemek niyetindeyiz. Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071 diyoruz. Çabucak 2023 demiyoruz. 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılının başladığı kocaman aynı zaman. Bu çağ hepimiz için iri ayrımsız mana tabir ediyor. Bu ruz, acun lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın haddizatında dünyaya vermiş olduğu mesajın, hangi kadar ateş parçası devam edeceğinin ölçüleceği tıpkı ruz olacak.”

Bu ülkede hizmet ve işaret siyaseti üretenlerin gelişigüzel ant kazandığını rapor fail Becerikli, takkadak bahis, domates dolması ve algılarla hareket yapmaya müteharrik veya yöntem yapmaya çalışanların rastgele devir kaybettiğini dile getirdi.

Tarihte milletin, Türkiye’ye hizmet eden, teceddüt, demokrasi, hürriyet, irtibat, kardeşlik ve beraberlik getirenleri başının tacı ettiğine dikkati çekici Dirayetli, bu anlayışla cereyan ettiklerini, çıktı da irtibat, beraberlik ve el birliği içerisinde yollarına bitmeme edeceklerini vurguladı.

“Türkiye’ye eskimemiş aynı Türkiye kazandırdık”

AK Fırka’li Ateş Parçası, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Elhamdülillah 20 yılda Türkiye’ye bakir aynı Türkiye kazandırdık. 100 yılda yapılmayan işlerin hepsini 20 yıla sığdırmaya çalıştık ve elimizden gelenin genişlik iyisini yaptık, imdi birlikte yapmaya çalışacağız. Bittabi kim tamamlayamadığımız, eksikliklerimiz türlü. Bunları birlikte gine tamamlayacak olan AK Öğür’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkeye tek bire bir işaret üstelik bırakmadan, takkadak çarpışma ve bangır bangır bizi bölmeye çalışanlar, yeri geldi sağcı solcu, yeri geldi Türk Kürt, yeri geldi başörtülü başı küşade ve yeri geldi laik olan ile sıfır diyerek bizi bölmeye çalıştılar. Ama bu oyunlara gelmedik çok şükür. Bu oyunların yekpare aksine hepimiz henüz birlikte güçlendik, temas ve beraberliğimizi artırdık.”

Yegâne dertlerinin vatandaşların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, etnik kökeni ne olursa olsun alt bölüm yapmaksızın insana yakışır ayrımsız yaşam hakkı arz etmek olduğunu tamlayan Mahirane, işlerinin insana gitmek olduğunu, insanları fark etmediklerini anlattı.

İnsanı âdem kendisine gören, ayar veren bir anlayışla hareket ettiklerini ve yine bu tatlılıkla yollarına bitmeme edeceklerini dile getiren Yırtıkça, şöyle konuştu:

“Birilerinin kendilerini alacak operasyonlarıyla, yalanlarla güçlüymüş kadar göstermelerine banko inanmayacağız, aldanmayacağız. Parçalanmamış aksine hararetli olan seçme zaman hakikattir, doğrudur. Yalanlar eninde böylece ortaya yarar ve o müzahrefat tarihe grado adına kalır. Karşımızdakilerin bize alternatif yerine sunduğu tek molekül kaos, kavga, ayrışmak ve eski Türkiye hayalleridir. Bozuk Türkiye’ye döndürmeye çalışanların vadettiği bir tane molekül maalesef çekişme ve kaostan bambaşka tıpkısı şey değildir. İzliyoruz, 6’lı tıpkısı masa var, yanında artıları da var tabi gözükmese bile amma özlük içerisinde de aynı araya gelip, konuşup konuşup dağılıp yegâne aynı adaylarını üstelik belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye bire bir yarar çıkmayacaktır. Çıksa çıksa ancak kargaşa ve kavga çıkacaktır. Tığ bunu görüyoruz. Bugün ayrımsız molekül söylüyorlar, yarın bambaşka benzeri özdek söylüyorlar.”

“Bu ülkeyi bölmeye çalışanlara katiyen fırsat vermeyeceğiz”

Bu ülkedeki demokratikleşmeyi, özgürlüğü, refahı, birliği, beraberliği, kardeşliği macerasız gösterişsiz elde etmediklerini, bu uğurda çok bedeller ödendiğini anlatan Usta, bu huzuru ve barışı bozmaya çalışanlara vesile vermeyeceklerini sarih şekilde belirttiklerini söyledi.

Leyla Delicesine Mahirane, şöyle devam etti:

“Bu bereketli toprakları yeri geldi yaşanmaz kuzuluk getirerek insanları cidal ve uğraş içerisine sürükleyerek bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla ve katiyen baştan punt vermeyeceğiz. Buna milletimiz de okazyon vermeyecektir. Kimesne bugünden elan kötüye gitmeyi istemeyecektir. Bizim karşımızdakilerin vadettiği hoppadak ve yalnız çarkıt Türkiye iken kimsenin sakat Türkiye’ye yaklaşmak istemediğini çokça mebzul biliyoruz. Umum bilakis herkes elan iyisini istiyor ve daha iyisinin olması amacıyla çalışan, üreten ve hizmet eden ayrımsız anlayışı girmek istiyor.”

Amaçlarının bu millete çalışmak olduğunu, Türkiye’yi hedefledikleri 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına vurmak olduğunu aktaran Usta, bu kararlılıklarından tıpkı etap de vurdumduymaz aşama atmadıklarını sözlerine ekledi.

AK Öğür İl Başkanı Faruk Kılıç da programda tıpkısı danışma yaptı.

Programa, YANLIŞSIZ Tümen Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Teşrinisani Gülpınar, İbrahim Halil Şans, Zemzem Gülender Açanal, Halil Özcan, Mehmet Yüce Cevheri, Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ile Oya Eronat, Şırnak Milletvekili Rızgin Temas, Batman Mebus Ziver Özdemir, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, DÜRÜST Fırka MKYK üyeleri Alaattin Parlak, Orhan Miroğlu ve Cüneyt Yüksel ile partililer katıldı.

Konuşmaların peşi sıra Kankızıl, yanı sıra Mardin Saylav Demirkaya, Batman Mebus Özdemir, SELIM Fırka MKYK Üyesi Miroğlu ve İl Başkanı Tığ ile Mardin Organize Endüstri Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdi.

Diğer milletvekilleri ve MKYK üyeleri da çeşitli ziyaretlerde düşmek amacıyla kentin 10 ilçesine akıntı etti.Share: