Seçme yağmurda taşkının yaşandığı sokakta enfrastrüktür çalışmaları başladı

Gelişigüzel yağmurda taşkının yaşandığı sokakta altyapı çalışmaları başladı

Dere Çıkmaz, taşkınlardan kurtarılacak

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesinde herhangi bir yağmurda bölgede esnaf ve vatandaşların sel nedeniyle meşakkat yaşadığı Dere Sokak’ta Bodrum Belediyesi vasıtasıyla gerçekleştirilen enfrastrüktür çalışmaları cemi hızıyla devam ediyor.

Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras’ın talimatıyla başlatılan icraat Bodrum Belediyesi Bili işleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülüyor. Yaklaşık tıpkı ay geçmiş başlatılan, 420 metrelik yağmur suyu hattı açım çalışmasında, açık demirli beton yol yapılarak konusunda gril döşenmesi planlanıyor.

Dere Çıkmaz ve Atatürk Caddesi üzerinde kâin mevcut baran suyu hatlarında mıhlı su akışını hatırlamak amacıyla icraat MUSKİ ile kuma yürütülürken enfrastrüktür ıslah çalışmaları sonrası ise iletişim firması ve AYDEM bölgedeki hatlarını yeraltına taşıyacak. Bodrum Belediyesi yoluyla enfrastrüktür çalışmalarının peşi sıra, ense yapı çalışmaları birlikte tamamlanacak.

Dere Çıkmaz’tan Dr. Mümtaz Ataman Caddesi’ne büyüklüğünde yapılacak olan yağmur suyu açım hattı çalışmaları ile ilişkin bölge sakinleri ve esnaflarla görüşülerek düşünüm alışverişinde bulunuluyor.

Mahalle esnaflarından Hüseyin Çanakçı, yapılan çalışmaların müspet etkisini gördüklerini anlatım ederek şunları söyledi:

“Yıllar önceki yapılması gereken ayrımsız şeyi salim olsun Bodrum Belediyesi çabuk aynı emek ile hallediyor. Dere sokak amacıyla sonuç zamanlarda yapılan arz gür projelerden birisi bu. Esen olsun etkin arkadaşlarımızda bize havari oluyorlar her konuda. en üst yağan o yağmurda bu emek olmasaydı bizim dükkanların içi mahvolurdu. Çünkü haddinden fazla acı tıpkısı yağmurdu. 3-4 yıldır yağmayan benzeri baran bir anda boşaldı bu anne arterdeki yapılan fasıla haddinden fazla mebzul bire bir şekilde suyu çekti burada. Ufak tıpkısı taşma oldu ama umum bilinçsiz bir sefer çöplerini sokağa atmasalar buralar tıkanmaz”

Öz Çıkmaz’ta 13 yıldır pabuççu esnaflarından olan Hedef Kayhan yapılan çalışmalardan memnun olduklarını anlatım ederek, “Şu zaman teamül mebzul, biricik baskın derecesinde baran gördük. Küçümencik kazılmasına rağmen yeğin taşkını yaşanmadığını gördük. Belediyemize de yapmış olduğu çalışmalardan kontekst teşekkürname ederiz. Bu çalışmalarının tümü bittiğinde su taşkınlarının biteceğini düşünüyorum. Emeği sabık herkese teşekkürname ederiz” dedi.

Bilgi işleri Müdürlüğü 1. Mıntıka sorumlusu İsa Şahin, yapılan çalışmalar karşı yaptığı açıklamada, “Bodrum Belediyesi Vukuf işleri Müdürlüğü adına Kumbahçe Mahallesi Dere Sokak’üstelik teftih çalışmaları bitmeme ediyor. Çalışmamızın ıcığı cıcığı 420 metre uzunluğunda olacak.” dedi.

Share: