Sazak Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım Kocaoğlan İkinci Birleşim Toplantısı Yapıldı

Sazak Büyükşehir Şehremaneti Meclisi’nin Teşrinisani Kocaoğlan 2. Inikat Toplantısı, Vahap Seçer başkanlığında yapıldı. Divan’te birimlerden gelen 42, komisyonlara havale edilen 4 olmak üzere bütün 46 özellik görüşüldü.

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediye Reisi Seçer Divan Toplantısı’na, geçen hafta İstanbul İstiklal Caddesi’nde planlı bombalı yıldırı saldırısı ile Karkamış ilçesine yapılan roketli saldırıda hayatını kaybedenlere yağmur, yaralanan yurttaşlara ise müstacel onma dileyerek başladı.

Seçer, maddelere geçilmeden evvel, gündem dışı konular karşı Sedir Üyeleri’ne saraka hakkı vererek, mevrut taleplere ve gâh konulara ait değerlendirmelere karşılık verdi.

Ruzname dışı konular ortada düz düz Utku Çarşısı’nın yıkılıp hesabına kent meydanı yapılması ile ilişik proje karşı Divan Üyeleri’ne hikmet veren Başkan Seçer şunları söyledi:

“Buradan Zafer Çarşısı esnafına sesleniyorum. Sizler, rızkını oradan çıkaran esnaflarsınız. Tıpkı kamu yöneticisi olarak sizleri hemencecik sokağa atma kadar düşüncemiz imkânsız. İşbirliği içerisinde ego size koruyucu olma sözü verdim. Şu anda sunma akıllıca meydan Tevfik Sırrı Ferah Lisesi’nin, kıvrım otoparkın yanındaki düz. Bunun tahsisi üzerine Milli Emlak’a yazımızı yazdık. Bulgu bekliyoruz. Evrak imzalanır imzalanmaz gerekli icraat yapılıp, Tevfik Sırrı Iyi Eğik Otoparkı’nı hizmete açacağız.”

Ayrımsız üyenin, husus bağımlılığı ile uğraş fail çocukların tedaviden sonra topluma kazandırılması ile ilişik Büyükşehir Belediyesi’nin benzeri projesi olup olmayacağı ile ilgilendiren sorusu üzerine ise Seçer, şöyle konuştu:

“Husus bağımlılığıyla savaşım bire bir ruh konusu. Bunlar belli başlı yasalı iş çerçevesinde olan işler. Temas amme kurumu istediği üzere tıpkı çalışmalar yapamaz. Bu mücadele içerisinde üç basamak var. Benzeri inhibitör mertebe, tıpkısı otama edici, tıpkı birlikte sosyalleştirici merhale. Tığ inhibitör safhada, ilişkin bütün birimlerimizle çalışıyoruz. Teklif projeniz varsa, emsal projeniz varsa seve seve bile akseptans ederiz, ama bize ilgili sıfır bazen fariza alanlarında dahi durumdan işlev çıkaramayız.”

“BİR SONRAKİ DÖNEMDE TOPLUMSAL HANE HAMLESİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Seçer, Divan Toplantısı’nda içtimai göz projeleri ile ilişik olarak dahi istimara yaptı. Seçer göreve başlamadan evvel, beş almanak proses içerisinde şişko bölük işine veya içtimai ev projelerine giremeyeceğini söylediğini belirterek, “Geriden gelen 550 milyon dolarlık tıpkı vecibe devraldım ve bu borcu şu anda 150 milyon dolar seviyelerine düşürdük. Tahminî 400 milyon dolarlık takanak öderken, benzeri zamanda Anamur’dan Tarsus’a gelişigüzel alanda birinci sınıf hizmet ayırmak mahdut hareket değil. Ama sözümdür; Tanrı kader kıymetiharbiye, sağlığımızda aynı dava olmaz aday evet, halkın karşısına çıktığımızda, intihap manifestomuzda düz algı kebir projelerin başında içtimai göz hamlesi olacak” diye niteleyerek konuştu.

Ruzname dışı konuların peşi sıra komisyonlara devretme edilen 42, birimlerden mevrut 4 madde oylandı.

Share: