SAVUNA SANAYİ KOMUTAN YARDIMCISI ÇELİK ACUN TÜRKİYE’Yİ KONUŞUYOR, ÇEKICILIK DUYUYORUZ

SAVUNMA Sanayi Komutan Yardımcısı Harun Çelik, Türkiye’nin millileştirme, yerlileştirme ile ait son yıllarda şişman bir ivme kazandığını ifade ederek, ‘Ekleme değeri efdal ürünlerde, defans uran alanında adeta dünyaya yaşıt oluyoruz. Acun Türkiye’yi konuşuyor. Bundan bile biz sizlerin sayesinde gelgel duyuyoruz dedi.

Defans Uran Başbuğ Yardımcısı Harun Polat, Eskişehir ETO TÜYAP Fuar Merkezi’nde Sanayi 2’inci Ar-Ge Endüstri ve Teknoloji Fuarı’nın açılışına katıldı. Harun Polat’in yanı sıra açılışta Eskişehir Ilbay Yardımcısı Salih Altun, Eskişehir Ticaret Odası It Canlı Güler, Eskişehir Uran Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Uran Başkanı Kıymetli Küpeli düz aldı.

Aralarında Aselsan, TEI, TUSAŞ, Roketsan ve Havelsan’ın yanında 14 farklı ülkeden 157 katılımcının yer aldığı fuarın açılışında mütekellim Savunma Uran Başbuğ Yardımcısı Harun Çelik, ilişik değeri yüksek ürünlerde, savunma endüstri alanında adeta dünyaya emsal olduklarını anlatım ederek, ‘Ülkemizde millileştirme, yerlileştirme ile ilişik son yıllarda Türkiye’nin nasıl bire bir ivme kazandığına hepimiz şahitlik ediyoruz. Ek değeri erdemli ürünlerde, defans uran alanında adeta dünyaya benzer oluyoruz. Acun Türkiye’yi konuşuyor. Bundan birlikte tığ sizlerin yardımıyla çekicilik duyuyoruz. Sizlerin bol üretimleri sebebiyle hepimiz Türkiye’nin büyümesine, savunma sanayinin gelişmesine, tekmil dünyaya eş bir olması yolunda güvenli adımlarla, kendimizi düşünülerek yaptığımız ürünlerin sahada zahir bire bir yük gösterdiğinin farkında adına güzel iyicene yolumuza bitmeme ediyoruz şeklinde konuştu.

Eskişehir Ticaret Odası Takatli Güler ise fuara mahdut dışından katılımın çok sevindirici olduğunu belirterek, ‘Şu an itibarı ile 14 değişik ülkeden 157 katılımcı burada. Almanya, Amerika, Belçika, Çin, İngiltere, Fransa, İsveç, İtalya, Japonya kabil metanetli çok ülkeden mevrut katılımcılarımız var aramızda. Bosna Hersek, Hindistan, Macaristan, Yine, Dominik ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden diplomatik temsilcilerimiz da fuarımızı çıkmak hesabına buraya geldiler dedi. Konuşmaların ardından Defans Sanayi Komutan Yardımcısı Çelik ve beraberindekiler kurdele keserek fuarın açılışını yaptı. Elan sonra Çelik, stantları dolaşarak görevlilerden hikmet aldı.

Share: