ŞANLIURFA – DÜRÜST Tümen Şanlıurfa teşkilatına “Türkiye Yüzyılı” temalı eğitim bilimi verildi

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Öğür Adıyaman Mebus Ahmet Aydınlık, 2023 seçimlerinin Türkiye’nin ikinci yüzyılını belirleyeceğini belirtti.

AK Tümen Genel Format AR-GE ve Terbiye Başkanlığınca “Türkiye Yüzyılı” temasıyla gerçekleştirilen Kuruluş Akademisi Eğitimi, Şanlıurfa’üstelik başladı.

Milli Yetişek Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Ziyalı, 2023 yılında yapılacak seçimin önemine değindi.

Görgülü, bilcümle siyasilerin geçmişten bu yana yakın seçimleri kebir olarak gösterdiklerini amma bu dönemin sair seçimlerden ayrımlı olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

“Alışılmış benzeri söylemdir temas seferinde konuşmacılar çıktığında ‘bu intihap gibi önemlisi bulunmayan’, ‘bu seçme arz önemlisi’ derler. Hepimiz dedik zamanında, yıllardır bu işleri de yapıyoruz amma pespaye bu seçme bambaşka ayrımsız seçim. Bu seçimin kodları çok değişik, bu seçim şunu iddia ediyorum vakit kaybetmeden 5 yıllığına yöneticilerimizi, idarecilerimizi seçeceğimiz benzeri seçim değil. Evet ortada 5 sene amma Türkiye’nin ikinci yüzyılını belirleyecek olan benzeri seçim. Pekâlâ başlarsa anca masraf, aha ‘Türkiye Yüzyılı’ diyoruz ya bu 5 almanak proses gerçekte önümüzdeki yüzyıldaki hedeflerimizi ortaya koyduğumuz, Sayın Cumhurbaşkanımızın mottosuyla deklare ettiği ‘Türkiye Yüzyılı’ olarak rapor ettiği yeni yüzyılın kodlarını belirleyecek.”

Konuşmasında Türkiye’nin yakın politik tarihinden örnekler veren Entelektüel, ülkenin bugünlere gelene kadar haddinden fazla sorumluluk ve badireler atlattığını tabir etti.

“Muhtemelen kim ipi dışarıda bu masanın”

Aydınlık, konuşmasında 6’lı masaya birlikte değinerek, şunları kaydetti:

“Merhum Soylu Fazıl üstat ne diyordu: ‘Bizdeki tehalüf iktidarı düşürme şartıyla vatanı üstelik düşürmeye razı olur.’ Bizdeki tehalüf anlayışı maalesef bu. 6’lı masayı biliyorsunuz, Amerika’dahi hamburger yemeye gitti, demin İngiltere’bile 5 çayı mı içti hangi yaptı bilmiyorum artık hepiniz çok gani biliyorsunuz. Kiminle lacerem, ne şekilde, kimin eli kimin cebinde çok bol görüyorsunuz. Şimdi diyorlar ki ‘6’lı masa niçin adayını belirlemiyor?’ Ihvan adayı belirleyecek olan 6’lı masa değil kim. O 6’lı masanın kuruluşunun iradesi kimesne, o 6’lı masayı kim kurdurduysa adayı dahi o belirleyecek, o uzaktaki belirleyecek. Biden ‘Türkiye’da Tayyip Erdoğan’dan, iktidardan kurtulmanın yolu muhalefeti güçlendirmekte ve zımnında muhalefeti birleştirmekten geçer.’ dememiş miydi? Demişti. O cazibe işliyor mu? İşliyor. Yoksa o masadakilerin bire bir araya vürut şansı bulunmayan, işin niteliksiz akışına uymaz, akla, mantığa… Yani İYİ Öğür ile HDP bire bir araya mı gelecek, seçmeni arılama ediyorum. Devlet yönetimiyle CHP’nin bire bir araya gelmesi türlü mü, on paralık düşündünüz mü? Hakeza ayrımsız şey mümkün mi? Bittabi ki bunları aynı araya getirdi? Hangi amaçlar doğrultusunda tıpkı araya getirdi. Muhtemelen kim ipi dışarıda bu masanın.”

YANLIŞSIZ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Çıkıkçı ise 2023 seçimlerine giderken yapılan eğitimlerin haddinden fazla önemli ve nadir olduğunu belirtti.

Eğitimler kapsamında Küçük Asya Ajansı (AA) Olgun Akademisi Müdürü Alptekin Cihangir İşbilir, Gazeteci-Yazar Kurtuluş Tayiz, YANLIŞSIZ Fırka Politik ve Hukuki İşler Başbuğ Yardımcısı Mehmet Tunçak yemek yaptı.

Program böylelikle katılımcılara DOĞRU Tümen Şanlıurfa İl Başkanı aracılığıyla günün anısına plaket verildi.

Etkinliğe, DOĞRU Tümen Şanlıurfa Milletvekilleri Zemzem Gülender Açanal ve Mehmet Mürtefi Cevheri ile çok sayıda partili katıldı.

Share: