Sandıkçı: “İlçemize daha çok yatırım kazandıracağız”

Samsun Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde Samsun Şehir Hastanesi ve Samsun Gaga ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin inşaatları sürüyor. İnşallah ilçemize daha çok yatırım kazandıracağız” dedi.

Eski Afiyet Bakanı ve YANLIŞSIZ Fırka Samsun Mebus Ahmet Demircan, Canik Şehremini İbrahim Sandıkçı ve DOĞRU Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay ile birlikte Canik’te bitmeme fail yatırımları inceleyerek çalışmalar karşı yetkililerden bilgelik aldı.

“Geleceğin veri insanlarını yetiştirecek”

His Kampüsü’nde gençlerin uygulayarak öğreneceğini ifade eden Canik Şehremini İbrahim Sandıkçı, “Sezinleme Kampüsümüzün yapımını çokça güdük aynı zamanda tamladık. TEKNOFEST KARADENİZ’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan teşrifleriyle açılışını gerçekleştirdik. Atölyeleri, laboratuvarları ve aplikasyon alanlarıyla gençlerimizin hizmetine sunduk. Sezme Kampüsümüzde gençlerimiz alanında ehlivukuf eğitmenlerle uygulamalı bir şekilde eğitim görecekler. Allah’ın izniyle geleceğin malumat inşalarını yetiştireceğiz” diyerek konuştu.

“Kentsel tahavvül çalışmalarımızı sakır sakır sürdürüyoruz”

Şehr-i Bahçe Konutları’nın vatandaşların değme ihtiyacına karşılık vereceğini belirten Başbuğ İbrahim Sandıkçı, “Kentsel tahavvül çalışmalarımız kapsamında yapımına devam ettiğimiz Şehr-i Bostan Konutları tamamlandığında içerisinde kâin içtimai alanları, otoparkı ve ahzüita merkezleri ile vatandaşlarımızın herhangi bir ihtiyacına cevap verecek. İlçemizde kentsel inkılap çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“İlçemize daha çok yatırım kazandıracağız”

İlçede bitmeme eden yatırımların önemine değinen Başbuğ İbrahim Sandıkçı, “İlçemiz afiyet alanı özellikle doğmak üzere aldığı yatırımlarla mehabetli benzeri konumdadır. Bu kapsamda ilçemizde Samsun Şehir Hastanesi ve Samsun Kavşak ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin yapımları sürüyor. Sürekli fiilen İnşallah ilçemize çıktı envestisman kazandıracağız” şeklinde konuştu.

“Vatandaşlarımız patika sahibi oluyorlar”

Izlence kapsamında Samsun Mebus Ahmet Demircan, Canik Şehremini İbrahim Sandıkçı ve beraberindekiler Canik Belediyesi Iz Edindirme Kursları’nı (CAMEK) mülakat ederek atölyelerde devam çalışmaları inceledi. Vatandaşların CAMEK’te aldığı eğitimlerle çığır sahibi olduğunu belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “CAMEK’te vatandaşlarımıza çeşitli çığır alanlarında eğitimler düzenliyoruz. Vatandaşlarımız ilgi alanları ve yeteneklerine göre aldıkları kılgısal ve nazari eğitimlerin arkası sıra sertifikalarını alarak patika sahibi oluyorlar” açıklamasında bulundu. – SAMSUN

Share: