Samsun’dan gelişmemiş gelişmemiş

Kavak Kaymakamı Faruk Atar, Şehremini İbrahim Sarıcaoğlu’nu musahabe etti.

Sarıcaoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, ilçenin çağdaş bir ilçe olması yönünde cümle imkanlarını kullandıklarını belirterek, projelerin hayata geçirilmesi, sorunların sahiplenilmesi ve hal odaklı akıntı edilebilmesi üzere Ilçe ve Belediye aksiyon birliğinin önemli olduğunu tabir etti.

Atar üstelik Sarıcaoğlu’na teşekkür ederek, ilçe menfaatine olan tam hizmetlere bindi vereceğini kaydetti.

Kavak’ta Müdürler Oturmuş Toplantısı yapıldı

Kavak’ta 2022-2023 yetişek talim yılı öncesinde Müdürler Müesses Toplantısı düzenlendi.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Orhan Büyük başkanlığında İlçe Milli Yetişek Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya yazıhane ve ekol müdürleri katıldı.

Toplantıda bir esbak yetişek talim yılı ile girdisi çıktısı, talim programları, hoca, personel ihtiyacı ve görevlendirmeler, tutma ve yetiştirme kursları, taşımalı eğitim ve servis araçları konularında alınacak tedbirler değerlendirildi.

Havza TSO’dan eğitim yardımı

Mıntıka Ticaret ve Uran Odası (TSO) yoluyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle bin aileye 100’er teklik mesabesinde kırtasiye ve çul çekinin dağıtımına başlandı.

Bölge TSO Umumi Heyet Başkanı Erkan Acara, gelişigüzel sene TOBB’dan sağlanan nakdi destekle gerekseme sahibi ailelere meslek giderlerine katkıda düşmek üzere yardımda bulunulduğu söyledi.

Bin aileye 100’er lira değmek amacıyla hep 100 bin lira kırtasiye ve giyim yardımının Toprak TSO üyelerine ulaştırıldığını tamlayan Çevik, gerekseme sahiplerine üyeler tarafından dağıtılacağını anlattı.

Böylece gerekseme sahibi ailelere aynı nebze bile olsa koruyucu olabilmenin gayreti süresince olduklarını vurgulayan Acara, “Bize bu yardımlarda destek olan TOBB’a şahsım, göz meclisindeki arkadaşlarım ve tamlık üyelerimiz hesabına teşekkür etmeyi namus borcu bilirim. Kül öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul idarecilerimize eğitim bilimi öğretim yılının berceste olmasını ve başarılar getirmesini diliyorum.” dedi.

Share: