Samsun’da eğitim bilimi öğretim yılı öncesinde istimara toplantısı yapıldı

Samsun’bile 2022-2023 terbiye tedrisat yılı öncesinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Zülkif Dağlı başkanlığında vali yardımcıları, kaymakamlar ve ilişkin çalım yöneticilerinin katılımıyla valilikte planlı toplantıda, toprak genelindeki okullarda hesaplı hazırlıklar ile meslek çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri ve okul servis araçlarının denetimine müteveccih icraat görüşüldü.

Görgüsüz, burada yaptığı konuşmada, Samsun’un TEKNOFEST KARADENİZ’e sükse şekilde eş sahipliği yaptığını söyledi.

Samsun’dan 35 bin projenin TEKNOFEST’te yarıştığını tamlayan Görgüsüz, “TEKNOFEST’te 135 projenin finale çıkmasını, hesaplı çalışmaların iyice tıpkısı yansıması adına görüyoruz. Bu, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza olan güvenin de aynı kat elan tazelenmesine açar oldu.” ifadesini kullandı.

Samsun’un toplamda 60 bine mümasil öğrenciye ehil iki üniversite ile Milli Terbiye Bakanlığına vabeste okullarında yetişek tedrisat gören 270 bini fazla öğrencisiyle öğrenci kenti olduğuna belen eden Görgüsüz, site genelinde 14 yeni okul inşaatının beraberinde bazen okullarda ihya çalışmalarının devam ettiğini anlattı.

Dağlı, tamamlanan eğitim bilimi yatırımlarıyla ilköğretim ve ortaöğretimde dershane başına mektepli sayısının 20’nin altına düşmesinin sağlandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Okullardaki fiziki şartların iyileştirilmesiyle öğrencilerimizin akademik, içtimai, sportif, sanatsal üzere alanlarda başarısının artmasına ve öğretmenlerin da daha bol çalışmalarına yardım sağlanacaktır. Ekol ve okul çevrelerinde güvenliği sağlayarak yavrularımızı temas tip olumsuzluktan yüklenmek için çaba göstermeye bitmeme edeceğiz. Eğitim öğretimin yaşayış ve cüret süresince sürdürülebilmesi için ait tam kurumların titizlikle yürüttüğü icraat doğrultusunda asayiş tedbirlerini elan da artırılacak ve okul servisleri ile kantinlerin bile henüz bitli denetimini yapacağız.”

Share: