Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz, TEKNOFEST KARADENİZ’i değerlendirdi Açıklaması

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, TEKNOFEST KARADENİZ’e ilişik, “Altı ahit boyunca mecmu anlamıyla cesim bire bir curcuna yaşadık. Çocuklarımız üzere eke bire bir punt ve şişman bire bir deneyim oldu. Samsun’un uluslararası organizasyonlara temas devir hazır olduğunu ve bu kabil dev etkinlikleri çokça kalburüstü aynı şekilde düzenleyeceğini mecmu dünyaya göstermiş olduk.” dedi.

Görgüsüz, Valilikte düzenlediği basın toplantısında, 30 Ağustos- 4 Eylül tarihleri ortada kentte gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST ile ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu.

“İlk Etap Şehri” Samsun yerine Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ’e başarılı aynı şekilde familya sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını ifaden Görgüsüz, festivale Samsun’un sülale sahipliği yapmasının kesinleştiği 26 Ilkgüz tarihinden itibaren tamam detayları planladıklarını ve çalışmalara çabucak başladıklarını anlattı.

Çarşamba Havalimanı’nda yaklaşık 170 bin metrekarelik dev aynı curcuna alanı hazırladıklarını belirten Dağlı, havalimanı angajman noktaları, mütenavip nöbet güzergahları ve park alanlarına yönelik çalışmalar yürüttüklerini, Fuar ve Kongre Merkezi, 19 Mayıs Stadyumu, Samsun Lojistik Merkezi ve Çarşamba ilçesinde özel araçlar için 10 bin araçlık park yeri alanları oluşturulduğunu, ziyaretçilerin curcuna alanına ulaşımları amacıyla ring seferleri kombinasyon edildiğini, kırsal mahallelerdeki öğrencilerin curcuna alanına ulaşmasına yönelik icraat yürütüldüğünü aktardı.

Geleceğin bili insanlarının yetişeceği ortamlar alıştırmak üzere çalışmalar yapıldı

Misafirlerin konaklamaları, ulaşımı, güvenliği ve ihtiyaç duyacakları hizmetlere müteveccih ilgilendiren gurur ve sivil sosyete kuruluşları ile gelişigüzel çalışmalar yürüttüklerine işaret eden Dağlı, “TEKNOFEST KARADENİZ festivali özelinde ekin turizmine yönelik lansman çalışmaları ve seyahat rotalarına ait icraat yaptık. Gençlerimizin ve çocuklarımızın yararlanabilecekleri haber merkezleri ve sezinleme kampüsleriyle toyluk şehri Samsun’da geleceğin marifet insanlarının yetişeceği ortamlar alıştırmak üzere çalışmalar yapıldı.” diye konuştu.

Festivalle alay malay milli uygulayım bilimi tezyit ve geliştirme alanında oluşacak farkındalığın endüstri sektörüne zait yönde tıpkısı yük yapmasını beklediklerini bile tamlayan Ilbay Görgüsüz, festivalin ulusal ve uluslararası tanıtım açısından balaban ayrımsız fırsatı de beraberinde getireceğine, tarihi, katıksız ve turistik zenginliklerin tanıtımına katkı vereceğine, bunun de seyyar sayısına güç manada yansıyacağına inandığını aktardı.

Milli Mücadele’nin geçmiş adımı atılarak, kurtuluş meşalesinin yakıldığı Samsun’de Milli Teknoloji Hamlesi’nin yeryüzü güzelce yansımalarına ve eğin gösterisine bilcümle alay malay şehadet ettiklerini vurgulayan Görgüsüz, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle coşkumuz katbekat artmış oldu. TEKNOFEST’in kalıcı izleri olan Samsun, Vezirköprü ve Çarşamba Bilgelik Merkezleri ile Samsun ve Canik Çocuk Üniversitelerinin His Kampüsleri açılışları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yoluyla gerçekleştirildi. Türkiye’nin 81 ilinin yanında Avrupa ülkeleri ile dost ve ahi ülkelerden 900 bini aşan sayıda güç Samsun’daki TEKNOFEST’i görüşme etti. Farklı illerle gelişigüzel bunun 1 milyon 250 bin rakamını aştığını biliyoruz. TEKNOFEST KARADENİZ, ülkemizin ve dünyanın birçok bölgesinden birlikte şeş bölüm boyunca televizyon ekranları ve dijital platformlardan strateji edildi. Şehrimiz, etkilerini ilerleyen dönemlerde birlikte ziyadesiyle hissedeceğimiz eke tıpkı prestij kazandı.”

“Şeş ahit süresince tam anlamıyla koskocaman ayrımsız festival yaşadık”

Curcuna amacıyla şehre gelen misafirlerin Karadeniz’in incisi Samsun’un doğasını, tarihini ve varlıklı kültürünü ve gastronomisini keşfettiğini dile getiren Görgüsüz, “Ev içi ve güçlükle dışından mevrut misafirlerimiz toprak ekonomisine cıvıltı getirerek, otelcilik sektörü başta başlamak amacıyla bakım sektöründeki birlik esnafımıza dahi doğrudan ulama sağladı. Şeş bölüm süresince yekpare anlamıyla heybetli tıpkısı curcuna yaşadık. Çocuklarımız için yetişkin tıpkısı vesile ve iri bire bir deneyim oldu. Samsun’un arsıulusal organizasyonlara gelişigüzel devir hazır olduğunu ve bu cins dev etkinlikleri çokça muvaffakiyetli benzeri şekilde düzenleyeceğini tam dünyaya göstermiş olduk.” ifadelerini kullandı.Share: