Sakaryalı nineden Bayburt’ta görev özne Mehmetçiğe çorap hediyesi

Sakaryalı nineden Bayburt’ta fariza özne Mehmetçiğe çorap hediyesi

BAYBURT – Sakarya’da hareketli 83 yaşındaki Şaziye Karışmaz’ın ördüğü 20 koşa çorap ile mendiller, Bayburt’taki Mehmetçiğe ulaştırıldı.

Söğütlü ilçesine vabeste Soğucak köyünde eğleşme fail Karışmaz, şita mevsimi nedeniyle Mehmetçik üzere çorap örmeye başladı. Malzemeleri zat imkanlarıyla temin fail Karışmaz, tamamladığı çorapları Bayburt İl Bitirmiş Komutanlığı emrinde fariza fail askerlere hediye etmek üzere Sakarya İl Açıkgöz Komutanlığı ekiplerine tasdik etti.

Bayburt’a gönderilen hediyeler düzenlenen programla Ilbay Cüneyt Epcim, İl Cingöz Komutanı Albay Taha Övet ve İl Emniyet Müdürü Nihat Tafsilatlı marifetiyle askerlere dağıtıldı. Şaziye Karışmaz, programa görüntülü bağlanarak, “Vatanımız salim olsun. Askerlerimiz var olsun. Askerlerimiz vatanımızı koruyor. Sağlıklı olsun, var olsunlar. Allah variyet verirse sıhhatli oldukça esasen örüp esasen yollarım” dedi.

Ilbay Epcim da kentte çok sevimsiz ayrımsız akşam yaşadıklarını belirterek, Karışmaz’a hitaben şunları tabir etti:

“Fakat senin bize yaptığın sıhhat yardımıyla bütün jandarmadaki arkadaşlarımız ısındı. Haddinden Fazla duygulandık. Sizleri haddinden fazla seviyoruz. Ellerinizden öpüyoruz. Devletimiz hesabına size teşekkürname ediyorum. Bitirmiş çok şanlı benzeri teşkilattır. Hepimizin üzerinde bıraktığı duygusal izler vardır. Bu manada bizlere bu güzelliği yaşattığın üzere çok teşekkür ediyoruz. Bire Bir zamanda bugün yıpranmamış yıla giriyoruz. Yeni yılda Tanrı’tan sana keyif, harbilik, afiyetler diliyorum, ellerinden öpüyorum.”

Share: