Sakarya haberleri | Reisicumhur Erdoğan’ın elinden Sakarya’ya tıpkısı hediye henüz

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerindeki başarısı ile “Avrupa Spor Şehri” ve “Dünya Velespit Şehri” unvanları cihetiyle sunulan toyluk ödülünü Komutan Ekrem Koskocaman, Ankara Payitaht Budun Bahçesi’nde şahsen Cumhur Reisi Erdoğan’dan aldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki belediyeler ortada gençlere yönelik projeler alanında cesim tıpkı noktaya ilerledi. Kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal projeleriyle ülkenin dört bir birlikte benzer yapılanma eden Sakarya, domestik yönetimlerden bergüzar aldı. Ankara’da AK Parti eliyle gerçekleştirilen Türkiye’nin yer büyük bilgisizlik festivallerinden benzeri tanesi “Parçalanmamış Bana Bakarak Fest” nazik bir coşkuyla başladı. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı festival, Ankara Hükûmet Merkezi Kavim Bahçesi’nde mülevven görüntülere hayal oldu.

Türkiye genelinde cahillik projelerinde muvaffakiyet sağlayıcı şehirlere sunma edilen ödüllerden ayrımsız tanesi de Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne verildi. “Evcil Yönetimler ve Gençlik Projeleri Yarışması” çerçevesinde projeleriyle ve çalışmalarıyla ön plana çıkan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ödülünü bizzat Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan sunma etti. Festivali başlangıcından itibaren takip eden, stantları dolaşan ve Sakarya’nın tanıtımı için hazırlanan alanı inceleyen Başbuğ Ekrem Oylumlu, ödülü Cumhur Reisi Erdoğan’dan aldı. Festivalde henüz domuzuna ve hayatiyetli tıpkısı Sakarya amacıyla koydukları hedeflerden bahseden Komutan Ekrem Mefret, bilgisizlik şehri Sakarya’nın geleceği üzere oluşturdukları projelerden bahsetti.

Ayrıca festivalde Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin derrace, makine sporları, hentbol, ayak topu ve mektep çocuğu sporlardaki üst üste mevrut başarısı cihetiyle kazandığı “Avrupa Spor Şehri Unvanı” ile Avrupa’nın sunma serbest bisiklet müsabakalarına sülale sahipliği yapması ve derrace kullanımını isteklendirme fail projeleri sebebiyle aldığı “Acun Derrace Şehri” unvanları festivalde Sakarya’yı öne çıkaran başarı madalyaları oldu. Öte yandan festival alanında kurulan Büyükşehir standında Sakarya’nın lezzetleri, kültürü, yöresi, anane ve görenekleri anlatılıyor. Bunların beraberinde Büyükşehir iştirakleri MERDIVEN A.Ş ile FİDAN A.Ş marifetiyle üretilen yöresel, aromatik, yerel ürünler sunuluyor. Mavera yandan BELPAŞ ekiplerince festivale katılanlara bu alanda şahsen Sakarya Bitki Bilimi Vadisi’nden çıkan tıbbi, aromatik bitkiler ve doğal ürünlerden oluşan sepet ödül ediliyor. Dünyanın bisiklet üstüne merkezi haline mevrut Sakarya’nın bisiklet üstüne yaptığı girişimler da Büyükşehir standında sergileniyor.

Ödül sebebiyle Cumhur Reisi Erdoğan’a şükranlarını sunan Başbuğ Muhteşem, Sakarya’yı Türkiye’nin yıldızı ayırmak için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Bu ödülü bize müstahak gören domestik yönetimlere ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye’nin yeryüzü şişman festivalinde yerimizi aldık ve Sakarya’yı anlatıyoruz. Seçme yönüyle behişt şehrimizi tanıtmaya, bildirme bol şekilde olta etmeye bitmeme edeceğiz. Doğasıyla, kültürüyle, zengin topraklarıyla benzeri mükemmellik olan Sakarya’mızı ülkenin projektör yıldızı tahsis etmek amacıyla devir-geceleyin demeden çalışma harcayacağız” dedi. – SAKARYA

Share: