Sakarya haberi | Sakarya’da 3 katlı binanın bina moskof küle döndü

Sakarya’bile 3 kıvrım binanın bina ceberut küle döndü

Alevlere doğrulama olan çatı küle döndü

SAKARYA – Sakarya’nın Serdivan ilçesinde 3 bükülmüş binanın bina katında sâdır hararet paniğe amil oldu. Coşkunluk bölgesinde mevcut okulun öğrencileri hazırlık amaçlı bahçeye çıkartıldı. Yangının verdiği hasar havadan de görüntülendi.

Cuşiş, Serdivan ilçesi Beşköprü Mahallesi 3164. Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 kıvrım binanın bina katında henüz belirlenemeyen benzeri sebepten dolayı ateş çıktı. Durumun vukuf verilmesi konusunda bölgeye itfaiye aracı ve polis ekipleri atıf edilirken, ateş bölgesindeki Hacı Emine Oba İlk ve Ortaokulu’nda yetişek gören öğrenciler hazırlık amaçlı okul bahçesine çıkarıldı. Olaya engelleme fail ekipler yangını gelişmemiş sürede söndürerek kontrol altına aldı. Paniğe etmen olan yangında ekiplerin müdahalesi alarga de görüntülendi. Yangını ayırt ettiğinde binanın doğalgaz borularını ve elektrik panolarını kapattığını nâkil İsmail Karabıyık, elinden geldiği kadar ekiplere koruyucu olduğunu aktardı.

“Komşularda arkalama etti binayı boşalttık”

Yangında tedbir almaya müteharrik esnaf İsmail Karabıyık, “İlk etapta gaz ve hayatiyet sayaçlarını kapattık. Bundan önceki birlikte 112’yi arayarak selen verdik. Binada huzursuz olan benzeri arkadaşımız ile annesi vardı. Tıpkısı kız çocuğumuzu aşağıya indirdim, farklı komşular da yardım etti ve binayı boşalttık. Binanın çatı katında hararet artık, ekipler müdahale etti. Yangının sebebini bilmiyoruz. gaz şüphesi var dendi amma yukarıda borular dahi bulunmayan. Allah bir henüz göstermesin” dedi.

Share: