Sakarya gündem: Sakarya’da aynı apartmanın çatısı yandı

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde tıpkısı evin çatısında çıkan ateş hasara el açtı.

Beşköprü Mahallesi 3164. Sokak’taki aynı apartmanın çatısında elan belirlenemeyen nedenle hararet artık.

İhbar konusunda görüngü yerine itfaiye aracı ve keyif ekipleri gönderme edildi. Bu tam apartmandaki gâh eşhas çevredeki vatandaşlar yoluyla bina dışına çıkarıldı. Bazen apartman sakinleri itfaiye ekiplerinin müdahalesini buğulu gözlerle izledi.

İtfaiye ekiplerince söndürülen yangında çatıda şişman çapta hasar oluştu.

Yangın dolayısıyla apartmanın bitişiğinde mevcut Hacı Emine Çerge İlk ve Ortaokulu öğrencileri bile öğretmenleri yoluyla hariç çıkarılarak, bire bir süre ekol bahçesinde bekletildi.

Esnaf İsmail Karabıyık, gazetecilere, aksiyon yerinde çalışırken komşularının çağrısı üzerine yangının çıktığını anladığını söyledi.

Daha önceki apartmanda oturduğundan binayı bildiğini belirten Karabıyık, “İlk etapta 112’ye vukuf verdik. gaz ve neşelilik sayaçlarını kapattık. Yukarıda ablasıyla hayatiyetli rahatsız kardeşimiz var onları ve kız çocuğumuzu indirdik. Normalde çatı katında canlılık aksamı ve hiçbir madde olmadığından çevre bozukluk olduğunu bilemiyoruz. Bire Bir coşkunluk imdi, sebep ve elbette olduğu galiba değil. Müdahale edildi. Banal ayrımsız uymazlık oldu.” diyerek konuştu.

Share: