Sağlıklı mekân üzere İstanbul’dan Konya’ya yola çıkan derrace takımı Afyonkarahisar’da

Kasaba Kuruluşları Tesanüt Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Terbiye Yardımlaşma ve Hukuk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Odalık’dan Mevlana’ya Zinde Belde İçin Derrace Turu”na katılan sporcular, Afyonkarahisar’da ıtlak verdi.

İstanbul’dan 26 Eylül’bile zinde mekân üzere yola sâdır 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya’nın peşi sıra Afyonkarahisar’a ulaştı.

Sporcular, 620 kilometrelik seyahat esnasında farkındalık inşa etmek yerine yer temizliği birlikte yapıyor.

ÇEKUD Genel Sekreteri Süleyman Coşar, AA muhabirine, aktiflik talebinin çiftteker sporcusu gençlerden geldiğini söyledi.

Derneklerinin ağaçlandırma faaliyetleri, enerji tasarrufu, su kullanma verimliliği, sofrada rate bundan sonra ve anlayışsız dönüşümle ilgilendiren mekân bilincini geliştirici eğitim bilimi faaliyetleri yaptığını nâkil Coşar, şu değerlendirmede bulundu:

“Gençlerden mevrut talebi kabul ettik, Konya Büyükşehir Belediyesi dahi etkinliğimize bindi verdi. 26 Eylül’da öğle namazından sonra 15 bisikletli sporcumuzla Eyüp Sultan Camisi önünden akım ettik. Güzergahımızdaki illerdeki kıymetlerimizi da ziyaret ediyoruz. İznik’te Eşrefoğlu Rumi Hazretleri ile Afyonkarahisar’da ise Abdurrahim Misri ve Padişah Divani Hazretlerine ziyarette bulunduk. Deminden de Konya’ya akla yatkın yola çıkıyoruz.”

Sporcular, erte Konya’da olacak.

Share: