Saf İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Bayağı Umumi Yerleşmiş gerçekleşti

Öz İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Gösterişsiz Umumi Müesses gerçekleşti.

Katışıksız İplik-İş Gaziantep Şubesinin 10. Kolay Umumi Yerleşmiş gerçekleştirildi. Ofis Genel Kuruluna Umumi Başbuğ Rafi Ay, Umumi Komutan Yardımcısı İbrahim Yıldız, Toygar Ulutürk, Genel Yazman Samet Ceylan, Genel Sekreter Yardımcıları Bünyamin Şev ve Şayan Erkan, Kayseri Ofis Başkanı Harun Bağcı, Kayseri Bölüm Sekreteri Mevlüt Parıltı, Tokat İl Başkanı Fatih Arslantaş, Aksaray İl Başkanı Oran Bozkıl, Aksaray İl Sekreteri Süleyman Baltacı, Şanlıurfa İl Başkanı Ege Belet, Gaziantep Şubesi Yönetimi, Öz İplik İş Sendikası belde illerde kâin teşkilatının yöneticileri katıldı.

Umumi Başbuğ Rafi Kamer, genel kurulda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Sendikamızın temeli burada atılmıştır. İmkansızlıklar ortamında mücadeleler verilmiştir. Emekten yana yan olmayı kurulduğu günden beri birincil görevi saymıştır. Ayrıntılı yıllardır sendikamızın Gaziantep Ofis Başkanlığını iri ayrımsız inanmışlıkla tay tay arabası Mehmet Kaplan abimiz de bize herhangi bir ant posta göstermiştir. Gaziantep, Gazi şehrimiz bizim amacıyla o büyüklüğünde nadir ki, Kaplan abinin yolculuğu gerçekte Halis İplik İş Sendikasının yolculuğudur. Gaziantep’te her ant sendikamıza yakışanı namına getirmiştir. Burada Kaplan Abimizin emeği haddinden fazla büyüktür. Tığ ona gelişigüzel zaman Kaplan Abi dedik. Zira hakikaten bize abilik yaptı. Ne zaman gelsek bizi evinde mihman etti. Hangi zaman başımız sıkışsa Gaziantep’e kadın burada tıpkı abiniz var dedi. Tanrı kendisinden razı olsun. Kendisi sendikal adanmışlığı hepimize aşılamıştır. Bu vesileyle başta Kaplan Abimiz girmek amacıyla, 44 sene ilk sendikamız için geçmiş adımı atanları, herhangi bir şartta yılmadan, azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürürken ahiret yolculuğu edenleri, bu kutsal düzentileme ve alınteri mücadelesini bire bir sancak yarışı bilerek devam ettirenleri saygıyla, minnetle, rahmetle anıyorum. ve mücadelemizi yarınlara taşıyacaklara da başarılar diliyorum.”

“Saf İplik İş; karı, yuva ve aynı okuldur”

“Temiz İplik İş; aile, yuva ve ayrımsız okuldur” diyen Kamer, “Ego dahi Katışıksız İplik İş ile yolumun kesiştiği günden beri bu çalışma hareketinde bu bilinçle ve gururla yürüyorum. Bu bilinç, sendikal davamız için gelişigüzel misil yürüdüğümüz sistem amacıyla yavaş yavaş bayrı tıpkı kalça haline dönüşmüştür. Salt İplik İş’i sair sendikalardan ayıran ve özgün kılan üstelik esasta budur. Katışıksız İplik İş bire bir kültürdür, değerler bütünlüğüdür. Mesul, öncü, yenilikçi, hürmetkâr, hal odaklı, duyar, adil, inanılır, müdafi ve ayrımcılıktan kaçınan değerlerimiz çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu değerleri içine sindiremeyenler veya sendikal davamızı omuzlayamayanlar de filhakika ailemizin dışında kalıyor” açıklamasında bulundu.

“Biricik tıpkısı siyasi düşüncemiz var: Himmet ve amele”

İşçilerin sorunlarını sürekli dile getirdiklerinin altını çizen Ay, “Çünkü tığ 2019 yılında hile namına göreve geldiğimizde şurası söyledik. Dedik kim; bu sendikada tek siyasal düşün olamaz. Bir Tane aynı siyasal düşüncemiz var, emek ve amele. Emeğin sorununu kim gündeme getirirse, hangi siyasa gündeme getirirse onu alkışlayacağız. Emeğe ki sorun çıkarırsa birlikte onun karşısında olacağız. Dört yıldır bu çizgimizi on paralık bozmadık. Çekinmeden, cesurca bunları gündeme getirdik. Yani emeğin sorunları derken, kronikleşmiş mesail var faaliyet hayatında. Bunları tığ defaatle gündeme getiriyoruz. Konfederasyonlar vasıtasıyla da gündeme getiriyoruz. Bunlara değinilmesini istiyoruz” dedi.

“O zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye bize katetmek üzere elinden geleni yaptı”

Gaziantep mevcut Bölüm Başkanı Mehmet Kaplan üstelik Gaziantep Büro 10. Yalınç Genel Kurulunda bir meşveret yaparak bayrağı Delicesine Avlanmaz’a devrettiğini açıkladı. Kaplan konuşmasına şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sendika için cümle tıpkısı şeyler yaptı. Hatta kıtlık grevine dahi gidildi. Bakanlık vasıtasıyla bize bitirme verildi. Ama o zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye niteleyerek bize azaltmak amacıyla elinden geleni yaptı kim vermediler. 10 dolaşma kıtlık grevine gidildi. İşte bu yapılış için hep elinden geleni yaptı. Deminden karşımda oturan canan Genel Başkanım bugün bu sendikal mirası teyit almış, yer bol yere gayretle taşıyor. Kâh insanlara trilyonları verirsin, tek şey yapamaz, kâh insanlara beniz teklik verirsin, ilkokul beniz liralık iş yapar. İşte zer Genel Başkanım de onlardan bir tanesi. Şu anda sendikamız Türkiye genelinde birçok bölgede sendika şubelerinin yerleri alındı. Gaziantep’te birlikte bulun dedi biz bulamadık. Anıtkabir’in karşısında şeş kıvrım ayrımsız apartman dikildi. Gururla, şerefle. İşte bunu işleyen değerli Umumi Başkanım ve yönetimidir.”

Genel Başkan Rafi Ay, seçimlere girmeyeceğini açıklayan ve sendikada etraflı yıllar görev işleyen Mehmet Kaplan’a teşekkürlerini sunan tıpkı onurluk takdiminde bulundu.

Yapılan Cılız Genel Asamble seçimleri sonucunda tek liste ile Delimsirek Avlanmaz bölüm başkanlığına, büro umumi heyet üyeliklerine ise Şanlı Sezer, Mehmet Bahri Kaplan, Hanifi Çelik ve Hasan Acıoğlu seçildi. – ANKARA

Share: