Rize’de son eden kadının ineği vasiyeti konusunda bağışlandı

Rize’de yaklaşık 3 kamer ilk yaşlılığa kapalı nedenlerle emrihak fail Huriye Tavukçuoğlu’nun ineği, vasiyeti konusunda oğlu aracılığıyla gerekseme sahibi aileye bağışlandı.

İkizdere Şehremini Melik Karagöz, ilçeye merbut Gündoğdu Mahallesi’nde, yaklaşık 3 yıl geçmiş eşinden ayrıldıktan sonraları İstanbul’dan gelerek yerleştiği babaevinde iki çocuğu ile dinamik Menekşe Sevgen’i konuşma etti.

Karagöz, ziyarette AA muhabirine, Tavukçuoğlu’nun oğlu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Akademisyen Prof. Dr. Orhan Eksiksizlik Tavukçuoğlu’nun kendisini arayarak, annesinin vasiyetini adına vermek istediklerini ilettiğini söyledi.

Tavukçuoğlu’nun, “Sizin bildiğiniz, kıtipiyoz ihtiyacı olan birine bedelsiz atfetmek isteriz.” dediğini anlatan Karagöz, bu istek konusunda harekete geçtiklerini dile getirdi.

Karagöz, bu isteği yerine getirmenin sorumluluk gerektirdiğini tabir ederek, “Alıp verirsiniz, kerki yer, satar. Yapılan hayrın ayrımsız karşılığı olamaz.” dedi.

Bu kapsamda Menekşe Sevgen’e ulaştıklarını belirten Karagöz, “Menekşe hatun, kavrayışsız yoluyla müstehap biri. İş insanları ve Kaymakamlığın desteği ile evini yeniledik. Menekşe hanımla görüştüm, ‘İneği alırım başkanım, çokça bile isterim ama benim ahırım yok.’ deyince, Kaymakamlığımız ile ahırının yerini belirleme ederek yaptık. İneğin sağlıklı alanda beslenmesi için 9,5 metrekarelik yerini yaptık.” diye konuştu.

Karagöz, “Saraylı” adındaki ineğin evvel aileye teyit edildiğini aktararak şunları kaydetti:

“11 yaşında, 4-5 yıl artık bayındır benzin verebilir. İnşallah yavrusunu birlikte takanak. Menekşe hatun ile aileyi görüştürdük. Birbirlerini tanımalarını sağladık. Hocamıza, annesinin ineğini tasdik edeceği kişiyi gösterdik. İnek akıllıcasına yere gitti. Halamızın yarayışlı kapısı örtüsüz olacak. İki çocuğunun dirim mücadelesini verecek. Çokça istekle bakacak. Ablamıza bile tıpkı gelir kapısı oldu.”

Menekşe Sevgen ise ineğin namına verilmesinden yağlık mutlu olduğunu söyledi.

Sevgen, “Açkı oldular, ahırımızı yaptılar. Geçmiş doğrulama aldık. Allah razı olsun. Annelerine yağmur, kendilerine kelle sağlığı diliyorum. Ben haddinden fazla istiyordum amma hayat şartlarım zımnında alma şansım yoktu. Haddinden Fazla mutlu olduk.” ifadelerini kullandı.

Kendisi amacıyla çok iri sürpriz olduğunu dile getiren Sevgen, “Beklemiyordum düpedüz. İneğin yanına herhangi bir gittiğimde dualarım namına gidiyordur inşallah. Açar olanlara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Share: