Rize’de kuş müşahede evi yapılacak

Rize’de kuş gözlem evi yapılacak.

Rize Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kent merkezine 4 kilometre mesafede 550 metre rakımda mevcut Isırlık Tabiat Parkı’nda imal çalışmalarına başlanılan Kuş Rasat Evinin bulundu yerden 10 metre yüksekliğinde, ayaklar üstüne yerleştirileceği belirtildi.

Konumu itibariyle bölgeye bilgili Kaçkar Dağları ve maşrık garp yönündeki alanı görebilen bir konumda inşa edilen Kuş Gözlem Evini huy tutkunları ve ışık severler üzere misilsiz manzaralar barındıracağı anlatım edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kuşların barhana rotaları üstünde bulunan Rize, bağ bozumu aylarında bire bir çokça muhacir kuş türünü mihman ediyor. Özellikle kuş müşahede fotoğrafçılarının uğrak noktası olması hedeflenen kuş rasat evi bir zamanda Isırlık Beğeni Parkı’nın içinde olması ve Rize Belediyesi Isırlık Içtimai Tesisi’ne olan yakınlığıyla bile günü bağlanak hayat fayrap etmek isteyen turistlerin üstelik ilgisini çekecek. Rize Belediyesi eliyle başlatılan Kuş Gözlem Evi çalışmalarının andıran zamanda tamamlanıp, huy severlerin hizmetine sunulması planlanıyor.”

Share: