REMZİ ÇAYIR: MUHALEFETİ, İKTİDARI TERÖR KONUSUNDA AYNI TEPKİYİ GÖSTERMELİ

MİLLİ Defa Partisi (MYP) Umumi Başkanı Remzi Çayır, ‘Muhalefeti, iktidarı terör üstüne ayrımsız gözle bakmalı, ayrımsız refleksi göstermeli, bir tepkiyi göstermelidir. Hükümet bu konuda hiçbir devir siyasal davranmamalıdır. Terör cihanşümul tıpkısı beladır. Bu eylemin partisi olmaz. Hükümetin bu konuda atacağı temas adımı destekleyeceğiz’ dedi.

Milli Defa Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin umumi eşkâl binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Çayır, partisinin gelecek üzere planlı tıpkısı umut eli olduğunu söyledi. Çayır, Mersin’in Mezitli ilçesi Tece Polisevi’nde iki kadın PKK’lı yıldırıcı aracılığıyla düzenlenen akın sonucu hayatını kaybeden polislerden Sedat Gezer amacıyla Allah’tan yağmur, yakınlarına mebde sağlığı diledi. Çayır, şiddetli, yıldırı örgütüyle yanında durup onlar teşrikimesai yapan tek siyasi organizasyonun var olamayacağını tabir ederek, ‘Hiçbir hükümet, tek cemiyet böyle tıpkı yapıya müsaade veremez. Hükümet bu konuda hiçbir ant politik davranmamalıdır. Muhalefeti, iktidarı yıldırı konusunda bir gözle bakmalı, bire bir refleksi göstermeli, bire bir tepkiyi göstermelidir. Yıldırı evrensel tıpkısı beladır. İnsanlık suçudur. İnsanı yok etmeye müteveccih bir eylemdir. Bu eylemin partisi olanaksız. Hükümetin bu konuda atacağı rastgele adımı destekleyeceğiz. PKK belası Amerika’nın himayesinde Yıldız Irak’ta, Kuzey Suriye’de devletleşmiş, bunu namevcut etmeye hepimizin gücü kâfi. Kâfi kim angajman olalım. Terörle mücadeleyi yöntem üstü ayrımsız dava namına herkesin görmesini istiyorum’ dedi.

‘MİLLETİN ÖNÜNE MİLLİ İTTİFAKI KOYACAĞIZ’

Milli Kere Partisi kendisine herhangi bir şeyi değiştirebilecekleri iddiası ile yola çıktıklarını anımsatan Çayır, şunları söyledi:

’30 Ekim’de Ankara Ilişkin Spor Salonu’nda on binlerin katıldığı telaki gerçekleştireceğiz. Milletimizle buluşacağız. Adalet, değim meşalesi ve umudun ışığını yakacağız. Milletin ciddi projelere, kusursuz siyasetçilere ihtiyacı var. Yalan söylemeyen siyasetçilere ihtiyacı var. Milletin kendisine hangi olursa olsun, şerait ne olursa olsun, erk üstelik doğrudan gitse hakkı, hakikati söyleyen siyasetçilere gerekseme var. Masal kahramanlarına ihtiyacımız bulunmayan. Bu ülkenin mahmul meşgul kürşatları var. Mustafa Kemalleri var. Muhsin Yazıcıoğulları var. Umutsuzluğa lazım yok. Bu ulus bir kişide var olup tıpkı kişide namevcut olacak değildir. Türk milletine sesleniyorum; milletin önüne Milli İttifakı koyacağız. Hangi 6’lı masadan aynı bel var ne Topluluk İttifakı’ndan. Hiçbir öz namevcut, yıpranmamış sözler namevcut. Eskimemiş umutlar namevcut. Gelecek ile ait tıpkı hikaye bulunmayan.’

FOTOĞRAFLIShare: