Polis ekipleri öğrencileri bilgilendirdi

Muş Güvenlik Müdürlüğü ekipleri “El Ele Güvenli Geleceğe” projesi kapsamında darülfünun öğrencilerini KADES uygulaması ve yön bağımlılığı ile uğraş üzerine bilgilendirdi.

Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, proje kapsamında TEMA, TDP, Düzenlilik, Asayiş, Uyuşturucu ve Siber Suçlarla Savaş Şubelerince öğrencilerin bilgilendirilmesi için Muş Alparslan Üniversitesi’nde sergilik açtığı belirtildi.

Açıklamada, “Üniversiteye eskimemiş ve yetişek-öğretimine bitmeme etmekte olan öğrencilere yıldırı örgütleri ve yasadışı hareketlilik gösteren gruplar, yıldırı, yıldırı örgütlerinin eleman temini ve inandırma yöntemleri üzerine bilgilendirmelerde bulunulmuş antrparantez gayrı büro müdürlüklerimizce bile özlük konuları açısından bilgilendirmeler yapılıp kısaca 5 bin kişiye erişim sağlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Öğrencilerden Ayşe Çelik, yapılan bilgilendirmenin yararlı olduğunu belirterek, “KADES uygulamasını ailem üstelik kullanıyor. Ego de kullanacağım zira sokakta, evde, ocak içi gayret olaylarında insanlar arkalama isteyebilir. Bu açından çok müfit.” dedi.

Enes Yalman Izan ise “Zaman Muş Güvenlik Müdürlüğünden abilerimiz ve ablalarımız gelerek bize bilgiler verdiler. Kendilerine çok teşekkürname ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: