Palikarya vatandaş Çanakkale’de Kelime-i Tanıklık getirerek Mutekit oldu

Yunan vatandaşı Serakou Emilia, Çanakkale İl Müftülüğünde düzenlenen törende Sözcük-i Şehadet getirerek Mutekit oldu.

İslam’ı araştırarak Mutekit olmaya değişmeyen veren, Palikarya vatandaşı Serakou Emilia amacıyla Çanakkale İl Müftülüğünde ‘İhtida Merasimi’ düzenlendi. Kur’an-ı Ahi tilaveti ile başlayan merasimde İl Müftü Vekili Mehmet Yüksek Bal, İslam dini için bilgiler verdi. İhtida töreninde duygularını anlatım fail Emilia; Müslüman Olmak üzere İslamiyet’i araştırdığını Lafız-i Şehadet getirerek Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.

İl Müftü Vekili Bal; “Cenabıhak katında yegâne diyanet İslam’dır. Araştırmaları sonucunda İslam Dinini tercih ederek müslüman olan kardeşimizi birey-ı içten tebrik ediyorum. Kendilerine güzel dinimizi öğrenmesi ve öğrendiklerini yaşayarak pratik etmesini kâm ederim Allah’ü Teala kardeşimize bundan sonraki hayatlarında rızasına makul bire bir hanay sürdürmelerini kader eylesin” dedi.

Dindar olan Palikarya vatandaşı Serakou Emilia’ya, Müftü Vekili Bal marifetiyle ihtida belgesinin birlikte Kur’an-ı Semih ve Almanca meali ile İslam İlmihali ihsan edildi. – ÇANAKKALE

Share: