Özhaseki: “Türkiye’de, ender parklardan birisi”

Şehitkamil Düz Otopark’ı gezen YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkan Yardımcısı ve Domestik Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Belediyeler, hoşur şeb-gündüz demeden müteharrik arkadaşlarımızın ortaya koyduğu eserlerle komple. Bunun yeryüzü güzelce örneğini bile şu an içerisinde bulunduğumuz Şehitkamil Düzlük Park Yeri’ta gördük” dedi.

Çeşitli toplantılara süzülmek ve belli projeleri yerinde temaşa etmek üzere Gaziantep’te bulunan SELIM Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, eşi Sevinç Özhaseki ile birlikte Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu refakatinde Şehitkamil Kayran Park Yeri’ı gezdi. Özhaseki, gezisi esnasında hafta sonunu Şehitkamil Meydan Park’ta değerlendiren vatandaşlarla ahbapça etti, çocuklarla yakından ilgilendi. Şehitkamil Düzlük Park’ın mecmu 91 bin metrekare kayran üstüne düz yazı edildiği bilgisini aktaran Komutan Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Meydan Park içerisinde parkın iki bölümünü birbirine bağlayan 300 metre uzunluğunda yeşil benzeri köprü olduğu bilgisini verdi. Başbuğ Fadıloğlu, park içerisinde, 2 bin 400 metrekare biyolojik akmaz, 3 kilometre gidiş parkuru, kestirmece 2 kilometre çiftteker yolu, yoga alanı, yaşlılar amacıyla 800 metrekare kadar fitness ve refleksoloji alanı, 2 sayı 570 metrekare kadar fitness alanı, 1 skor skate otopark, 2 sayı ayak topu sahası ve basket sahası, farklı gözyaşı gruplarına göre toplanmış 4 bin 360 metrekare çocuk baziçe parkları, kum havuzu ve güvenlik kulübesi bulunduğunu kaydetti. Fadıloğlu, parka ilgili bütün 270 araçlık otopark alanı bulunduğu bilgisini paylaştı.

En güzel örneği, Şehitkamil Yer Otopark

Gezisinin arkası sıra fikir belirten DÜRÜST Parti Umumi Komutan Yardımcısı ve Evcil Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, şu açıklamada bulundu:

“2 dönme önceki 8 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız ile alay malay Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin misafiri kendisine geldik. Haliyle istişareler için ayrımsız araya geliyoruz, problemlerimizi konuşuyoruz, sorunlarımızı konuşuyoruz, hal yollarını özlük içimizde tartışıyoruz. Gitmiş olduğumuz belediyelerin yapmış olduğu iyicene hizmetleri de görerek, eş teşkil etmesini içimizde sağlıyoruz. Arkadaşlarımız, yapmış oldukları hizmetleri da seçkin zaman birbirilerine gezdiriyorlar. Bugün gene gezilerimize başladık. Belediyelerimizin yapmış oldukları hizmetleri hep gelişigüzel geziyoruz. Şu zaman içerisinde bulunduğumuz Şehitkamil Belediyemizin yapmış olduğu Şehitkamil Vadi Park, Türkiye’dahi ender rastlanan parklardan birisi. Botanik park yeri niteliğinde temalı bire bir park. Sıradan çok üstelik hoşumuza gitti. Arkadaşlarımız gayret ediyorlar, hepsinin ellerine esenlik. Ayrımsız taraftan Fatma Hanım’ın önderliğinde Şehitkamil ve Şahinbey Belediyelerimiz, gayet uyum içerisinde çalışmalarını bitmeme ettiriyorlar. Ego, kestirmece 25 yıl geçmiş yeniden Gaziantep’e gelmiştim. Burada ilk belediyeciliği o yıllarda gören benzeri arkadaşınız olarak söylüyorum. O zaman Gaziantep’i daima gezmiştim. Elan bilahare Asım Satış, şehremini olduğunda daha fazla yetişme imkanım olmuştu. 2000’li yılların başındaki Gaziantep ile bugünkü Gaziantep ortada dağlar büyüklüğünde ayırt var. Benzeri taraftan sinsice yapıların verimli olduğu, gecekonduların gelişigüzel tarafı sarmış olduğu, ümran dışı birçok işlere karı sahipliği yaptığı, çok birkaç bir parkın olduğu bire bir Antep’ten zaman gezdiğimiz yerlerde yemyeşil, çok domuzuna zümrüt kabil ışıltılı parkların olduğu, çarşıların, pazarların çalışkan olduğu ve Türkiye’ye benzer gösterilecek belediyecilik örnekleriyle yoğun bir site ile karşılaştık. Bu de aynı AK Tümen belediyeciliğidir. Çünkü bizim amacımız hizmet. Bakım üretiyoruz, im ortaya koyuyoruz. Belediyeler, pespaye gece-sıra demeden etkin arkadaşlarımızın ortaya koyduğu eserlerle yoğun. Bunun yeryüzü güzel örneğini birlikte şu dakika içerisinde bulunduğumuz Şehitkamil Meydan Park Yeri’ta gördük. Ben, Rıdvan Başkanımızı da Mehmet Başkanımızı dahi ve Fatma Başkanımızı üstelik tıpkısı posta elan kutlama ediyorum.” – GAZİANTEP

Share: