Otomobilin üstünde site yolcuğu yaptı, gören aynı henüz baktı

Bursa’yı ziyarete mevrut Alman seyyar ülkesinin plakası bulunan aracının üstünde site turu attı. Görenler gözlerine inanamadı.

Bursa yollarında Alman plakalı aracı gören vatandaşlar nazik sersemlik yaşadı. Otomobilin üzerindeki pırtı konulan bölüme çıkan Alman turist bu şekilde site merkezinde volta attı. Turisti gören vatandaşlar nazik sersemlik yaşadı. Alman gezici vatandaşların alık bakışları beyninde site merkezinde teferruatlı müddet turladıktan bilahare Tophane meydanında kâin polisin uyarısı sonucu aracın üzerinden indi.

Şehir merkezinde devir atan Alman plakalı araçların Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de başlama alan ‘Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi’ için Bursa’da olduğu öğrenildi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Gül Ata Türbesi’nden bidayet kayran Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi, Doğu Batı Dostluk ve Sulh Rallisi Derneği Başkanı Kıymetli Serin’in öncülüğünde ‘Tuna Nehri’ni takiben’ sırasıyla Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Balkanlar etabını tamamlayarak, Türkiye’ye methal yaptı. İpek Yolu’nun serencam durağı olan 2022 Türk Dünyası Hars Başkenti Bursa’ya ulaşan ralli ekibi, Bursa startı üzere tarihi uray binası uğrunda buluştu. Yarışmacılar; elan sonra sırasıyla Eskişehir, Ankara, Tokat, Cıvıl Cıvıl, Trabzon, Rize ve Artvin’e varacak. İpek yolu rallisi, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Kazakistan ve Özbekistan’ın geçilmesi ile Kırgızistan’da son bulacak. – BURSA

Share: