Örümcek koca kabilinden eşkıya

Samsun’üstelik hırsız gözüne kestirdiği evlerin bina katından girerek bezek eşyası ve giysi çaldı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Atakum ilçesi Yaka Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 evi gözüne kestiren eşkıya sırasıyla evlere girmeye başladı. Girmeye başladığı evlerden sırasıyla 7 gram zer, 2 pırlanta yüzük ve çokça sayıda ruba araklayan hırsız kaçarken yakayı ele verdi. Evlerden aldığı eşyalarla plakasız motosikleti ile kaçan hırsız giderken eşyaları koyduğu çantalardan birini düşürdü. Çantayı kabul etmek üzere hoşgörüsüz dönen harami, polis güçleri ekiplerince yakalandı.

Olayı anlatan emekli Saha Komiseri Yunus Aksu, “Habbe balkonunda yatıyorum. ‘Harami var’ diyerek bağırdılar. Ego birlikte tekaüt saha komiseri olduğum amacıyla böyle şeylere duyarlıyım. Aceleten atladım geldim. Harami evden indirilmiş ve motosikleti çalıştırmaya uğraşıyor. Etrafını sarmıştık. O tam çabucacık kaçtı. Polis Güçleri çağırdık. Polis kameralara bakıyorken o hırsız bu tam gitmiş ayrıksı eve gitmiş. Oradan dahi alacağını almış. Çaldıklarını koyduğunu çanta hatır yakalandı. Görüntüleri izleyince tırmandığını görüyoruz” dedi.

Güvenlik kameralarını inceleyen site sakinlerin ayrımsız hırsızın bu el yanındaki tıpkı kişiyle 22 Ağustos tarihinde monitör çaldığı görüntüler kameraya yansıdı. – SAMSUN

Share: