Orduspor küllerinden yeniden doğacak

Kargaşa’nun söylence takımı Cıvıl Cıvıl spor‘a kayyum üyeleri atandı. Eskimemiş kayyum yönetimi, takımın baştan küllerinden atılmak üzere savaş edeceklerini söyledi.

Orduspor, Kalabalık 1. Acemi Ligi B Grubu’nda gestalt göstermiş, 2019-20 sezonunda eski futbolcusuna olan borcu dolayısıyla FİFA yoluyla Kalabalık 2. Saftirik Kümeye düşürülmüştü. Henüz sonrasında kulübün kapatılma kararı alınmıştı. Söylence mızıka Orduspor’birlikte bakir kayyum yönetimi kendisine Akan Yıldız Mecnunca, Hamdi Işık ve İzzet Ferit Delimsirek fariza yapmaya başladı. Efsane Orduspor için basın mensupları ile aynı araya gelerek açıklamada mevcut Hamdi Işık, takımın küllerinden baştan doğarak canlanacağını belirtti.

Basın mensuplarına müteveccih düzenlenen toplantıda konuşan Kayyum Heyeti Başkanı Hamdi Işık, hevesli aynı takım ile Orduspor’un baştan ayağa kalkması amacıyla çabaladıklarını rapor etti. Işık, “İçlerinde aynı profesörün birlikte olduğu hukukçular ve heveskâr spor adamlarından oluşan tıpkısı takım, Orduspor’un baştan nasıl ayağa kalkabileceği ve yaşatılabileceği yönünde tahminî 1,5 yıl süren tıpkı düzentileme yürütmüşlerdir. Profesyonel ekipçe hesaplı bu faaliyet sonucunda, Ordusporumuzun Türkiye Ayak Topu Federasyonu kayıtlarına göre 180 milyon TL olan borcu, 8,6 milyon TL’ye kadar indirilmiş ve namus borcu bu rakamda sabitlenmiştir” dedi.

Hamdi Işık, Orduspor’un borçlarından arındırılarak yeniden gine sportif faaliyetlerine başlayabilmesi için üstelik özgür ve nötr benzeri yönetime ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Bu yönetimin oluşturulabilmesi amacıyla üstelik kulüp üyelerinden Mualla Mecnunca’in başvurusu üstüne kayyum heyetinin değiştirilmesi talebiyle 2019 yılında Ordu 1. Hazar Ahbaplık Mahkemesi’nde açılan davanın sonuçlanması beklenmiştir. Bu ülkü, 1 Temmuz 2022 tarihinde sonuçlanmış ve Kargaşa 1. Sulh Hukuk Mahkemesi şahsımı, Sahap Atmaca’i ve İzzet Ferit Mecnunca ‘i kayyum heyeti olarak görevlendirmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Budun Kütüphanesi’nde 6 Ilkgüz 2022 tarihinde düzenlenecek ve 1. Lig’bile ve Süper Lig’de meydan alan takımların piyes edileceği Türk Ayak Topu Tarihi Sergisi’ne Orduspor Kulübü yerine bizler da nida edildik. Cumhuriyet tarihinde ilk defa düzenlenen böylesi manalı sergide Ordusporumuzu en ongun şekilde desise edeceğiz” diyerek konuştu.

Işık serencam adına, pakt binasına kavuştuktan sonraları yönetsel yapılanmayı tamamlayacaklarını, teknik kadroyu oluşturacaklarını ve sonrasında üstelik futbol takımını kurup, acemi kümeden mücadeleye başlayacaklarını sözlerine ekledi. – KALABA

Share: