Okula bakir başlayan miniklerin önceki dolaşma heyecanı

– Okula bakir başlayan miniklerin geçmiş çevrim heyecanı

SAMSUN – Samsun’da beş 1. sınıf ve anaokulu öğrencileri, ‘harmoni haftası’ kapsamında karşı karşıya eğitime başladı. İlk ahit olması sebebiyle minikler coşkulu anlar yaşarken aileleri de öğrencilerin heyecanına kuma oldu.

Milli Yetişek Bakanlığı aracılığıyla açıklayan takvimle alay malay anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri ahenk haftası kapsamında zaman karşı karşıya eğitime başladı. Samsun’un bir nice noktasında yaklaşık 35 bin öğrenci, veliler ile alay malay sabah saatlerinde okulun yolunu tuttu.

İlkadım ilçesinde bulunan Sakarya İlkokulu’na sabahleyin saatlerinde giden mektepli ve velilerin heyecanları yüzlerinden okundu. Okulun önce haset mütenevvi etkinlikler düzenlendi. Minik öğrenciler ilk defa okula gidecekleri için, okuma, barı öğrenecekleri üzere ve yeni arkadaşlıklar edinecekleri amacıyla mutlu olduklarını dile getirdi. Birtakım veliler ise ilk çocuklarını okula göndermenin heyecanını yaşadığı rapor etti.

Yavru, karı ve öğretmen hisse senedi birliğinin güçlendirilmesi hedefleniyor

Milli Eğitim Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi ve tedris yılının başlaması nedeniyle bu yıl meslek öncesi, beş ve ortaokula başlayacak öğrenciler amacıyla uygulanmak üzere bakir ayrımsız kılavuzluk çalışması ve uyum eğitimleri programı hazırlandı. Bu bakir uygulamada çocuk, ocak ve sarıklı iş birliğinin güçlendirilmesi, çocukların okula harmoni süreçlerinin kolay ve problemsiz benzeri şekilde tamamlanması amaçlanıyor. Bu çerçevede neva eğitiminin başlayacağı 5 Eylül’birlikte bütün ekol öncesi ve beş birinci sınıf öğretmenleri vasıtasıyla ailelere müteveccih yüz yüze brifing toplantıları gerçekleştirilecek. Düzenlenecek etkinliklerin uygulama çizelgesine göre, bir numara devir hemen ailelere müteveccih ‘Çocuğum Okulda’ sunumu yapılacak. Bu sunumda okul yönetimi, derslik öğretmenleri ve emare öğretmenler hazır bulunacak. İkinci günde ekol yönetimi ve derslik öğretmenlerinin katılımıyla çocuklarıyla gelişigüzel ailelere gruplar halinde okulun bağırsak ve dış ortamı tanıtılacak. Üçüncü, dördüncü ve beşinci günlerde ise ayrıntılar derslik öğretmenleri ile alay malay harmoni haftası etkinliklerine katılacak.

Share: