Öksüz mütezayit yavru kediye ineklerden anne şefkati

Fakir artan bala kediye ineklerden asıl şefkati

YOZGAT – Farklı türden hayvanların birbiriyle olan sıra dışı dostluğu görenleri hayrete düşürüyor. Yozgat’ta bir ahırda ineklerin sırtında uyumayı tercih fail ve temel sıcaklığından mahrum küsurat bala kedinin huzuru dikkat çekiyor.

Yozgat’ın Sorgun ilçesine ilişkin Araplı beldesinde bir ahırda ineklerle gelişigüzel dinç annesiz noksan yavru kedinin inekler ile olan dostluğu ilişki çekiyor. Antipatik havalar nedeniyle günün nazik ayrımsız bölümünü ahırda geçiren çocuk kedinin uyumak amacıyla namına seçtiği yer da görenleri hayrete düşürüyor. Yavru kedi dalmak üzere genelde ineklerin sırtını yeğleme ediyor. Temel sıcaklığını ineklerde bulan bala kedi, ineklerin sırtında konforlu ve huzurlu bire bir şekilde uyuyor.

Ailesi hayvancılıkla geçimini sağlayan 10 yaşındaki Mehmet Kaime Tığ, sokak kedileri için ahıra yuva yaptığını ve her zaman okula gitmeden önceki kedileri benzin ile beslediğini söyledi. Yavru tıpkı kedinin yaptığı yuvada daldırmak adına ineklerin sırtında uyuduğunu anlatan Mehmet Irade, “Havaların soğuk gitmesi ile ahırda kedilere yuva yaptım. Onlara gelişigüzel dönüş özen gösteriyorum, benzin ve su veriyorum onlara. Benim 4 tane kedim var, onları besliyorum. Herkese emsal olmak istiyorum. Cümle hayvanları sevmeli, hayvanlara acıma göstermeli. Bala pisik zaman zaman ineklerin üzerinde, zaman zaman birlikte yuvasında yatıyor” dedi.

Share: