Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara yetişek paketi

Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanı Kükremek Üzüntülü, okul hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Nezaret namına çocukları kırtasiye ve betik yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılına tedbir kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam fail çocukları için “Eğitim ve Iş Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; arka çantası, kalem kutusu, tagaddi çantası, boya, defter, tür kadar malzemelerin birlikte Nezaret vasıtasıyla genel ağ sitesinden car edilen Yavru Dostu Mektup Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanı Acılı’ın, çocuklara yazdığı kitap dahi meydan alıyor.

Bakan Yoğunluk Acılı, konuyla ilişik değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Gösteri Planı doğrultusunda güzeşte sene 22 ilin rustik bölgelerinde dallar için yardımcı ve inhibitör hizmetler karşı brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu kavrayışsız bildirimler konusunda bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını tabir fail Yanık, çocuk himaye cümbüşlü ekipleri vasıtasıyla kırsal bölgelerdeki çocukların koruyucu ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve fırsat eşitliği sağlamaya müteveccih icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim tedris yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Eğitim Bilimi ve Hareket Destek Paketleri” hazırlandığına belen fail Yanık, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı kendisine çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden da destekliyoruz. Eğitim ve Aksiyon Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Bala Dostu Kitap Listesi’ndeki kitaplardan dahi koyduk. Okula eksiksiz olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza muvaffakiyetli ayrımsız eğitim bilimi tedris yılı diliyorum.”

Share: