Nuri Vatan: “Başbuğ Demir, Ardahan’a kalite katmış”

İş adamı Nuri Yurt, Ardahan Belediye Reisi Faruk Demir’i makamında müzakere etti. Vatan, gerçekleştirdiği kalburüstü hizmetlerle Ardahan’da unutulmayacak tıpkısı sükse hikayesi yazan Başkan Çıpa’e teşekkürname ederek, övgüler yağdırdı.

Belediye Başkanı Faruk Çıpa, Vatan Bilgisayarın kurucusu ve umumi heyet başkanı Nuri Yurt ile beraberinde oğlu Hasan Vatan ve ekibini Uray binası önünde karşıladı. Çıpa, kat odasında yapılan etraflı süreli uz sohbetin sonrasında konuklarına önceki kent merkezinde gücük devamlı ayrımsız balkon yaptırdı ardından Nuri Yurt Site Müzesini dolaştırdı.

Çipo, müzakere zımnında oldukça bahtiyar olduğunu kaydederek şunları ifade etti: “Ülkemizin koca markalarından Vatan Bilgisayar’ın kurucusu ve umumi heyet başkanı, bire bir zamanda hisse senedi insanı hemşerimiz Nuri Vatan, oğlu Hasan Yurt ve ekibi Belediyemizi müzakere etti. Nuri akıl belediyemize 3 sene ilk ücretsiz tahsis ettiği bina, zaman Nuri Vatan Şehir Müzesi olarak bakım vermektedir. Ayrıca Ardahan belediyesinde kiralık çevirgeç uygulamasını sonlandırdığımız zamanda bire bir sayı vesile ödül yaparak Ardahan sevgisini tıpkı defa elan sergilemişti. Kendisi bilcümle tıpkısı Ardahan sevdalısıdır. Nuri Vatan abimize dimdik ömürler diliyor, ziyaretleri ve ilimize, belediyemize yaptığı ödül, arkalama, ilgilerinden ufuk bitmeyen şükranlarımızı iletiyorum.”

Nuri Yurt ise, yaptığı konuşmada tafsilatlı müddet sonradan yeniden Ardahan’da olmanın sevincini yaşadığını belirterek, “Ardahan bizim ilk göz ağrımız. Görüyorum kim Uray Başkanımız Faruk Çipo, şehri modernleştiriyor, namına teşekkürname ediyoruz, yolu örtüsüz olsun, Ardahan çok değişmiş, çok kalburüstü buldum başkanımızı” dedi. – ARDAHAN

Share: