NUMAN VARESTE: TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN KİLİT TAŞIDIR

SELIM Fırka Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş’taki programının ardından Adıyaman’a geçti. AK Tümen Genel Başkanvekili Vareste’u DÜRÜST Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Görgülü, Halil Fırat, Adıyaman Şehremini Dr. Süleyman Kılın ve partililer karşıladı. Vareste, ilk kendisine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı görüşme ederek şeref defterini imzaladı. Il ziyareti sonrası Vareste, Adıyaman Belediye Reisi Dr. Süleyman Kılınç’ı görüşme ederek çalışmalar hakkında bilgelik aldı. Kurtulmuş, elan sonradan AK Öğür Adıyaman Cahillik Kolları vasıtasıyla Türkiye Petrolleri’nde düzenlenen ‘Bilgisizlik Buluşmaları’na katıldı.

Burada gençlerle ayrımsız araya gelerek soruları yanıtlayan Vareste, “3 ahit evvel Cumhurbaşkanımız 250 bin sosyal konut projesini açıkladı mı? Açıkladı. 100 bin arsa birlikte kavi bire bir şeydir. Bugün ki rakamı bilmiyorum ama tor ölçü 880 bin civarında müracaat ergin, 250 bin sülale amacıyla deminden elbette kim mugayeret bundan tutku duyabilir bunu anlarım. Eleştirebilir der kim; şurası hakeza yapsaydınız biz olsak şöyle henüz bol yaparız der buraya kadar eyvallah ama edepsizcesine Türkiye’nin ikinci partisinin umumi başkanı Kılıçdaroğlu kalkıyor bugün gördünüz içtimai iletişim araçları hesapları üzerinden cumhurbaşkanımızın lasmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin beyefendi kalkıyor hangi diyor? Buradan tabii Erdoğan paraları toplayacaksın bunla partinin intihap kampanyasının finanse edeceksin. Böylesine büyük tıpkı yalana ego hangi diyeyim? Seviye itibarıyla sunma üst dideban bu. Teşekkürname ederiz, tebrik ederiz bu kadar insanı karı sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu büyüklüğünde insana karı sahibi olma imkanı hayallerini gerçekleştirme ümidi veriyorsunuz dese büyüyecek. Amma buradan aynı dolma üretiyor ve zannediyor kim; bu yalana insanlar kanacak” dedi.

‘TÜRKİYE’Yİ TACİZ BUYURMAK YUNANİSTAN’IN HADDİ DEĞİLDİR’

Yunanistan’ı uyararak, bu eren budun kendisine cebin yapılan haksızlıklara asla götürüm edemeyeceğini söyleyen Kurtulmuş, “Yunanistan’a tavsiyemiz ara sıra komşuluk hukukumuz var idmansız karadan hem denizden komşumuz. Yunanistan’a tavsiyemiz şudur. Bu aziz milleti unutmayın. Bu ermiş millet kendisine alın yapılan haksızlıklara asla götürüm etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına müsaade etmez. Bu anlamda ona buna güvenerek haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi tırmalamak Yunanistan’ın haddi değildir. Vekalet bir vakitler yıldırı örgütleri üzerinden yapılıyordu, demin yıpranmamış tıpkısı dönemi başlatılıyorlar. Bakan devletler demek az buçuk yoğun evet amma devletleri sözde zat vekilleriymiş üzere kullanarak kendi güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Yunanistan’a tavsiyemiz buna cihaz olmasınlar. Tığ Türkiye ve Yunanistan adına ikili masada değme tip görüşmeyi yaparız. Anlaşamadığımız konular peki ama anlaştığımız konularda üstelik mesafe itmam ederiz. Zinhar üçüncü ülkelerin dediklerine kanarak Türkiye ile bire bir antagonizm evet üstelik Türkiye ile tıpkısı rakiplik ilişkisine girmesinler” diyerek konuştu.

‘BÜTÜN ACUN EKONOMİLERİ BALABAN BİR TÜRBÜLANSIN İÇERİSİNDEDİR’

Tüm dünyanın ekonomik ağırlık içerisinde olduğunu ve Türkiye’nin ise müspet adımlarla ilerlediğini tamlayan Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Edisyon tıpkı süreç. Vakit Kaybetmeden Türkiye değil, bilcümle dünya ekonomileri nazik benzeri türbülansın içerisindedir. Teferruatlı yıllardır enflasyon lafını unutmuş ülkelerde da çokça erdemli enflasyonların ortaya çıktığını görüyoruz. İnşallah Türkiye bunu atlatacaktır. Dayanışmayla, akılla, ferasetle ve inşallah üreterek dallı güllü balaban Türkiye kendisine bu süreci atlatacağımızı beklenti ediyorum. Elbette ki; vatandaşlarımıza şu aktarılma biter, bugün biter, şu ay biter diye zaman vermenin makul olmadığı kanaatindeyim. Amma davranım müspet yöndedir. Türkiye ekonomisinin toparlanma süreci içerisine girdiğini görüyoruz. Yollarda ürettiğimiz ürünlerin kamyonlarla, TIR’larla taşındığını fabrikaların geceli gündüzlü çalıştığını bunu söyleyince çok bozuluyorlar. Tevhit uran bölgelerimizin yetmediğini görüyoruz, ben nerdeyse her hafta 2-3 kente gidiyorum, Adıyaman’birlikte dahi tevhit sanayi bölgesi yetmiyor. Adıyaman’ın da eskimemiş ayrımsız tevhit uran bölgesine ihtiyacı var. Bu ne demektir kim Adıyaman imdi tayyetmek istiyor. Allah’ın izniyle bu istikamette yürüyeceğiz.”Share: