Numan Kurtulmuş: Türkiye, bu coğrafyanın kilit taşıdır (2)

GENÇLİK BULUŞMASINA KATILDI

DÜRÜST Fırka Umumi Başkanvekili Numan Vareste, Kahramanmaraş’taki programının ardından Adıyaman’a geçti. YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkanvekili Vareste’u SELIM Öğür Adıyaman Saylav Ahmet Aydınlık, Halil Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılın ve partililer karşıladı. Vareste, önce kendisine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı mülakat ederek izzetinefis defterini imzaladı. Valilik ziyareti sonrası Kurtulmuş, Adıyaman Belediye Reisi Dr. Süleyman Kılınç’ı görüşme ederek icraat üzerine hikmet aldı. Kurtulmuş, elan sonradan AK Öğür Adıyaman Toyluk Kolları vasıtasıyla Türkiye Petrolleri’nde planlı ‘Gençlik Buluşmaları’na katıldı.

Burada gençlerle tıpkısı araya gelerek soruları yanıtlayan Kurtulmuş, “3 dönem geçmiş Cumhurbaşkanımız 250 bin sosyal bölük projesini açıkladı mı? Açıkladı. 100 bin arsa birlikte mukavim ayrımsız şeydir. Bugün ki rakamı bilmiyorum ama dünkü ölçü 880 bin civarında referans ergin, 250 bin karı üzere deminden tabiatıyla ki uymazlık bundan tutku duyabilir bunu anlarım. Eleştirebilir der kim; şunu hakeza yapsaydınız biz olsak şöyle daha bol yaparız der buraya büyüklüğünde eyvallah amma edepsizce Türkiye’nin ikinci partisinin umumi başkanı Kılıçdaroğlu kalkıyor zaman gördünüz toplumsal iletişim araçları hesapları üzerinden cumhurbaşkanımızın lasmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin beyefendi kalkıyor ne diyor? Buradan elbette Erdoğan paraları toplayacaksın bunla partinin seçim kampanyasının akçalanmış edeceksin. Böylesine nazik bir yalana ego hangi diyeyim? Düzey itibarıyla yer art nokta bu. Teşekkür ederiz, tebrik kartı ederiz bu büyüklüğünde insanı eş sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu büyüklüğünde insana aile sahibi olma imkanı hayallerini temin ümidi veriyorsunuz dese büyüyecek. Ama buradan ayrımsız yalan üretiyor ve zannediyor kim; bu yalana insanlar kanacak” dedi.’TÜRKİYE’Yİ TACİZ DEMEK YUNANİSTAN’IN HADDİ DEĞİLDİR ‘Yunanistan’ı uyararak, bu ermiş kavim kendisine karşı yapılan haksızlıklara katiyen dayanma edemeyeceğini söyleyen Vareste, “Yunanistan’a tavsiyemiz arada bir komşuluk hukukumuz var kaba karadan hem denizden komşumuz. Yunanistan’a tavsiyemiz şudur. Bu ermiş milleti unutmayın. Bu eren budun namına karşı yapılan haksızlıklara katiyen tahammül etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına izin etmez. Bu anlamda ona buna istinaden haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi taciz etmek Yunanistan’ın haddi değildir. Vekalet bir vakitler terör örgütleri üzerinden yapılıyordu, demin eskimemiş ayrımsız dönemi başlatılıyorlar. Vekil devletler gelmek az buçuk vahim olur amma devletleri sanki kendi vekilleriymiş kabilinden kullanarak kişi güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Yunanistan’a tavsiyemiz buna maşa olmasınlar. Tığ Türkiye ve Yunanistan adına düet masada değme tip görüşmeyi yaparız. Anlaşamadığımız konular olur amma anlaştığımız konularda bile uzaklık kat ederiz. Sakın üçüncü ülkelerin dediklerine kanarak Türkiye ile bire bir antagonizm evet üstelik Türkiye ile tıpkısı rakiplik ilişkisine girmesinler” diye niteleyerek konuştu.’BÜTÜN DÜNYA EKONOMİLERİ ŞIŞMAN BİR TÜRBÜLANSIN İÇERİSİNDEDİR’Tüm dünyanın soylu erki zor içerisinde olduğunu ve Türkiye’nin ise müspet adımlarla ilerlediğini belirten Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ağırlık ayrımsız süreç. Çabucak Türkiye değil, hep acun ekonomileri şişman tıpkısı türbülansın içerisindedir. Teferruatlı yıllardır para şişkinliği lafını unutmuş ülkelerde da çokça efdal enflasyonların ortaya çıktığını görüyoruz. İnşallah Türkiye bunu atlatacaktır. Dayanışmayla, akılla, ferasetle ve inşallah üreterek dinç şişman Türkiye olarak bu süreci atlatacağımızı ümit ediyorum. Tabiatıyla kim; vatandaşlarımıza şu çağ biter, bugün biter, şu ay biter diye niteleyerek gün vermenin makul olmadığı kanaatindeyim. Ama hareket müspet yöndedir. Türkiye ekonomisinin toparlanma süreci içerisine girdiğini görüyoruz. Yollarda ürettiğimiz ürünlerin kamyonlarla, TIR’larla taşındığını fabrikaların boyuna çalıştığını bunu söyleyince haddinden fazla bozuluyorlar. Organize uran bölgelerimizin yetmediğini görüyoruz, ego nerdeyse herhangi bir hafta 2-3 kente gidiyorum, Adıyaman’birlikte dahi organize uran bölgesi yetmiyor. Adıyaman’ın bile yeni bir kombinasyon sanayi bölgesine ihtiyacı var. Bu ne demektir ki Adıyaman imdi tayyetmek istiyor. Allah’ın izniyle bu istikamette yürüyeceğiz.”

Maharetli DÜZ- Sercan SAKAN/ ADIYAMAN,

Share: