Niğde’de park yeri ve bahçe çalışmaları devam ediyor

Niğde Belediyesi, 2022’de kente 11 park yeri ve mesire alanı kazandırdı, çarkıt parklarda iyileştirme yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Niğde Belediyesi Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü Zemerdin, Ahali Kuddusi, Karakız, Samyeli, Hıdırlık, Esenlik, Hançerli ve Hamamlı parklarına 18 oyun grubu ve fitness aletleri yerleştirdi, alanları yeşillendirdi.

Şehre 11 eskimemiş park yeri ve mesire alanı kazandıran ekipler, çarkıt yavru parklarındaki eskiyen baziçe gruplarını yeniledi, Hıdırlık TOKİ Parkı’nda yaklaşık 7 bin metrekare alanda yeşil alan düzenlemesi yaptı.

Niğde Belediye Reisi Emrah Özdemir, daha yaşanılabilir bir belde ve erinçli kent ortamı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Mahalle ve kesim ayrımı yapmadan şehrin ciharıyek yanına bakım ulaştırmaya çalıştıklarını aktaran Özdemir, şunları kaydetti:

“Ben ve ekibim sakır sakır sürekli vatandaşlarımızın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğlenip iyicene koridor geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenebilecekleri parklarımızı düzeltilmiş ettik. Tıpkısı zamanda buraların herhangi bir soy bakımını hesabına getiriyoruz. Yaptığımız eskimemiş parklarla ve mesire alanlarıyla Niğde’mizi henüz da güzelleştirmeye bitmeme edeceğiz.”

Share: