Nef, Sakarya’da Ecnebi Diller Faziletkâr Okulu ile Selen ve Uygulayım Bilimi Merkezleri yapacak

Nef, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile imzaladığı tören düzeni kapsamında üniversiteye Yabancı Diller Faziletli Okulu ile Bili ve Teknoloji Merkezleri düz yazı edecek.

Nef açıklamasına göre, Nef Vakfı eğitime bindi çalışmaları kapsamında 36 anaokulu ve ilköğretim okulu, 250 sınıf, bilim laboratuvarları, bilgisayar laboratuvarları ve işlik bağışının birlikte Maşrık ve İç Anadolu’üstelik mevcut 38 karye okulunu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladı.

Öğrencilere burs imkanı sunan ve bugüne kadar 1.000’den çok ilköğretim okuluna malumat kiti bağışlayan Nef, terbiye sektörüne katkılarına süratle bitmeme ediyor.

Nef, demin dahi Sakarya Kılgısal Ulum Üniversitesi’ne Yabancı Diller Yüksekokulu ile Veri ve Teknoloji Merkezleri mensur yazar ödül edecek. 49 yıllığına kullanımını Sakarya Kılgılı Ulum Üniversitesi’ne verecek olan Nef, Anadolu’ya vakit kaybetmeden projeleri ile değil, bu çeşit açılımlarıyla bile bindi olmayı hedefliyor. Şeriklik, projeyi izin alındıktan bilahare 36 kamer içerisinde imalatından tadilatına, dekorasyonundan peyzajına kadar bilcümle detaylarıyla üretip teyit edecek.

“Üniversitelere desteğimizi sürdüreceğiz”

Açıklamada konuya ait görüşleri saha düzlük Nef Yönetim Kurulu Başkanı Bakire Timur, 2015’ten beri eğitime bindi olmayı sürdürdüklerini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hayatta toplumların kalkınması amacıyla arz balaban transformasyon konusu eğitim bilimi. Bu dönüşüme katkı isnat etmek binlerce ekol yapmaya fiyat. Milli Yetişek Bakanlığı’na bugüne kadar bir nice okul yapıp konfirmasyon ettik. Bu teslimlerde yaşadığımız bahtiyarlık bizler amacıyla çokça değerli. Zira bu sıralarda yetişecek değme genç gittikçe ülkemize hayır bireyler haline gelecek. Bu nedenle üniversitelere özellikle artağan üretim odağında desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sakarya Kılgısal Bilimler Üniversitesi ile bu anlamda imzaladığımız protokolün ülkemiz için filinta olmasını murat ediyorum.”

“Hep 5 bin metrekare mecbur alanı bulunacak”

Bakire Timur, hep 5 bin metrekare tutkun alana topluluk olacak projeden bahsederek, protokol kapsamında Yabancı Diller Yüksekokulu ile Olgun ve Uygulayım Bilimi Merkezleri yapıp doğrulama edeceklerini bildirdi.

SUBÜ’nün kendilerini mangiz tarafında bile etkileyen vizyoner, majör projeler üreten, teknolojik hareket anlamında bir nice kudretli projeye imza atan aynı darülfünun olduğunu anlatan Timur, “O yüzden üniversitemiz ve rektör hocamızla bu tip bire bir işe komütatör olmaktan Nef vakfı olarak çalım duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

“Bu çalışmalar neticesinde öğrencilerimiz yetişkin başarılar elde ediyor”

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ise projeye desteklerinden periferi Bakire Timur’a teşekkürname ederek, çalışmalarını topluma yönelik namına yapan tıpkı üniversite kendisine aksiyon dünyası ile bütünleşmiş çalıştıklarını anlattı.

Direkt aksiyon dünyasına yönelik nitelikli herif yetiştirmeye ve AR-GE yapmaya müteveccih faaliyetlerinden bahseden Sarıbıyık, “Tıpkı zamanda Nef Vakfı ile birlikte eş çalışmalarımız var. Alelhusus teknoloji yarışmaları ile ilişkin olan kısımda öğrencilerimize şişman katkıları var. Bu çalışmalar neticesinde üstelik öğrencilerimiz majör başarılar elde ediyorlar. İnşallah bu başarılar birlikte daima arkaç gelecektir.” ifadelerini kullandı.

Share: