Murzioğlu ve Akyüz, başarılı öğrencileri kutladı

Samsun TSO Umumi Heyet Başkanı Salih Anlaklı Murzioğlu ve Divan Başkanı Haluk Akyüz, Samsun’üstelik planlı dünyanın en nazik teknoloji festivali TEKNOFEST KARADENİZ’bile, Yonga Dizayn Yarışması’nda, Dijital Tasarım Kategorisi’nde Mansiyon 1’inciliği ödülünü kazanan TOBB ETÜ öğrencilerini akseptans ederek, başarılarından belde kutladı.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile Samsun’bile gerçekleştirilen dünyanın sunma şişman uygulayım bilimi festivali ‘TEKNOFEST KARADENİZ’ çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda ödüller sahiplerini buldu. TEKNOFEST KARADENİZ’e, TOBB ETÜ öğrencilerinden İsmail Irade Yüksel, Fatma Cinsilatif Bostancı, Yahya Can Tuğrul ve Derviş Bolat’tan oluşan, ‘Kasırga Takımı’, Çip Tasarım Yarışması’nda, Sayısal Tasarım Kategorisi’nde Mansiyon 1’inciliği ödülünü kazanarak, balaban bir başarıya imza attı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Umumi Heyet Başkanı Salih Anlaklı Murzioğlu ve Divan Başkanı Haluk Akyüz, ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden düz Heyecan Takımı’ndan TOBB ETÜ öğrencileri İsmail Emir Yüksel ve Fatma Zenne Bostancı’yı kabul etti.

“Haddinden Fazla pir ayrımsız duygu”

Oldukça samimi sabık ziyarette İsmail Irade Yüksel ve Fatma April Bostancı, yarışmaya katıldıkları proje hakkında Murzioğlu ve Akyüz’e hikmet verdi. Cümbüş Takımı adı altında dört şahsiyet ekiple yarışmaya katıldıklarını tamlayan Yüksel ve Bostancı, “Öncelikle Samsun’dahi bulunduğumuz müddet içerisinde bizlere gösterdiğiniz ilgiden ufuk sizlere çok teşekkür ediyoruz. Projemizin danışmanlığımızı okulumuzun Bilgisayar Bölümü Başkanı Prof. Dr. Oğuz Olmuş yaptı. Takımımızda zaman aramızda olmayan Yahya Can Çakır ve Derviş Bolat arkadaşlarımız birlikte saha alıyor. Dünyanın en nazik teknoloji festivalinde, projemizle finallerde yarışarak, birincilik ödülüne işlemek çokça güzel tıpkı kalp. Projemizde filhakika berenarı iddialıydık. Dereceye girerek, bunu ispatladık” dedi.

“Kazandığınız başarı çok kıymetli”

Murzioğlu ise, TOBB ETÜ’nün öğrencilerini başarılarından belde kutlayarak, “Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’ni gerçekleştirmek amacıyla yola çıkan, ülkemizde milli teknolojinin geliştirilmesi üstüne kilit öneme topluluk dünyanın yeryüzü iri havacılık, uzay ve uygulayım bilimi festivali olan TEKNOFEST’te, camiamızın iri ehemmiyet verdiği TOBB ETÜ adına düz almanız bizler için büyük kurum vesilesi oldu. Iktisadi bağımsızlığın, defans sanayideki bağımsızlığın ve pekâlâ kişi teknolojimizi üretebiliyor olmanın bu büyüklüğünde belirleyici olduğu bu süreçte TEKNOFEST bizim katettiğimiz aşamanın göstergesi. Bu kadar cesim ayrımsız organizasyonda binlerce fikrin, projenin yarıştığı TEKNOFEST’te camiamızın gururu olan TOBB ETÜ’nün yetiştirdiği öğrencilerin geliştirdiği projenin kazandığı birincilik bizim için çokça nadir. Sizlerle gelgel duyduk. Çalkantı Takımını, danışman hocalarımızı ilgiyle tebrik kartı ediyor, milli teknoloji fora etmek hesabına mücahede gösteren herkesi kutluyorum. Sizlerin elde ettiği bu başarı on paralık pekâlâ sair öğrencilerimizi bile gayretlendirecek ve oluşturulan değerle alay malay çoluk çocuk ülkemizi geleceğe taşıyacak. Tığ sizlere inanıyor ve güveniyoruz” diye niteleyerek konuştu. – SAMSUN

Share: