Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi “Erke ve Kasaba” kategorisinde TEKNOFEST’te birinci oldu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Samsun’birlikte gerçekleştirilen TEKNOFEST KARADENİZ’birlikte “Erke ve Çevre” kategorisinde birincilik elde etti.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, değişik alanlarda 5 projeyle festivale katılan MSKÜ’nün stantları ilişki gördü.

MSKÜ Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Akademisyen Prof. Dr. Mualla Keçebaş’ın danışmalığını yaptığı, Bilgelik Bilimleri Enstitüsü Erke Sistemleri Mühendisliği Anne Bilgi Dalı doktora öğrencisi Bayram Heybet’in araştırmacı olduğu “Anolit ve Katolit Mimarili Li-İyon Batarya Hücresi” başlıklı proje “Erke ve Mekân” kategorisinde birinciliğe akla yatkın görüldü.

Ayrıca TÜBİTAK 1512-BIGG Programı desteği ile Prof. Dr. Keçebaş ve doktora öğrencisi Saraka Mehabet eliyle kurulan DEV Erke Firması birlikte 333 müracaat arasından seçilerek, “Teknofest Adım Civar Kuluçka Programı” kapsamında 100 bin liralık hibe desteği aldı.

TEKNOFEST 2021’bile birlikte Arsıulusal Başıboş Görev Kategorisi İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda MSKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi 3. dershane öğrencisi Emrah Arslan’ın projesi üçüncülük, TEKNOFEST 2020’üstelik ise MSKÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin tasarladığı “Sivil Cemiyet Kuruluşları Kıran Temel Yönetim Sistemi STK-AKYS” projesi “Bilgelik ve İletişim” kategorisinde ikincilik ödülüne müstahak görülmüştü.

Share: