Motorola Telsiz Model ve Özellikleri

Motorola telsizleri, özellikle dışarıdayken veya acil bir durumdayken arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmanın harika bir yoludur.

Motorola telsizin boyut, menzil ve özelliklere göre değişen birçok modeli vardır. Motorola telsiz modelleri için üç farklı frekans aralığı vardır: Avrupa için PMR446, Amerika için DMR (DMR) ve Asya Pasifik için DTRS (DTRS). PMR446’nın temel modelleri şunlardır:

VX-261 – bu, Motorola’nın PMR446 serisinin giriş seviyesi modelidir. Çift bant olduğu düşünüldüğünde 4W’a kadar çıkış gücü ile 2km’ye kadar menzile sahiptir.

DM1400 – Bu, her iki kanalda da 8W çıkış gücü ile 5 km’ye kadar menzile sahip orta seviye bir modeldir.

SL4000 – bu, her iki kanalda da uzun menzil ve yüksek güç çıkışı sağlayan en üst düzey modeldir. Ürün temini için Motorola telsiz Türkiye distribütörü Vizyon telsiz ile iletişime geçilebilir.

Motorola, Inc., telekomünikasyon, teknoloji ve üretim alanlarında uzmanlaşmış çok uluslu bir Amerikan şirketidir.

1983’te Motorola, Motorola DynaTAC adlı dünyanın ilk ticari iki yönlü telsiz telefonunu piyasaya sürdü ve daha sonra dünya çapında kullanılan hücresel teknolojiyi icat etti.

Motorola, o zamandan beri iletişim, elektronik ve üretim alanlarında iphone’lar, Android telefonlar, iPhone’lar için Bluetooth kulaklıklar, akıllı saatler ve hatta otomotiv telsizleri gibi çok sayıda başka yenilik geliştirdi.

Motorola, her türlü uygulama için dünyanın en iyi telsiz üreticisidir.

Motorola telsiz, müzik, konuşma ve diğer ses bilgileri gibi sesleri bir hoparlör veya telsiz frekansı üzerinden iletmek ve almak için tasarlanmış elektronik bir cihazdır. Motorola, geçmişte tüm dünyada halen kullanımda olan farklı modeller piyasaya sürdü. Spesifikasyonlar modele göre değişebilir ancak genel olarak iki yönlü iletişim, pil gücü, güneş enerjisi ve GPS navigasyonu gibi bazı ortak özellikleri içerir.

Motorola Türkiye distribütörü, farklı ihtiyaçlara uygun farklı özelliklere sahip modeller sunmaktadır. PMR446 teknolojili yüksek frekanslı telsizlerden (VHF) 446 MHz dijital telsizlere (DP4801AEX) ve VHF DP3661AEX veya UHF SL4000AEX gibi düşük frekanslı telsizlere (LF) kadar istenilen her model bulunabilir.

Motorola, iki yönlü telsiz üretiminde dünya lideri bir şirkettir. Uzun geçmişi ve deneyimi ile Motorola, piyasadaki en iyi telsiz ürünlerini sunabilmektedir.

Motorola RP3661, kereste depoları, depolar, şantiyeler ve daha fazlası gibi her türlü endüstri için kullanılabilen profesyonel bir telsiz frekansıdır. DP1400 ve DP4801, acil durumlara müdahale ederken polis memurları tarafından kullanılabilen dijital el telsizleridir. DM1400 ve SL1600, sahadaki ekipleriyle iletişim kurması gereken güvenlik şirketleri için mükemmel seçeneklerdir.

Şirketin ayrıca VX261, VX42, DMR90A6XT, DMR60A6XT, DMR5000XTS512x4x2x2x4x8 ve daha fazlası gibi özellikle kamu güvenliği profesyonelleri için hazırlanmış modelleri vardır.

Motorola, hem sabit hatların hem de cep telefonlarının dünyaca ünlü bir üreticisidir. İlk Motorola cep telefonu 1973’te geliştirildi ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok popüler oldu. Motorola, CDMA gibi kendi hücresel sistemlerini geliştiren birkaç telekomünikasyon şirketinden biri olma ayrıcalığına sahiptir.

Share: