MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçından notlar

Beşiktaş Ustalık Direktörü Valerien Ismael, Spor Bacak Süper Lig’in 5. haftasında MKE Ankaragücü karşısında oynadıkları maçın önceki 11’inde, güzeşte haftaya göre yalnız kaleci değişikliği yaptı.

Eryaman Stadı’nda oynanan karşılaşmaya Beşiktaş, kalede Emre Bilimci, savunmada Rosier, Necip Uysal, Saiss, Masuaku, ölçülü sahada Salih Uçar, Gedson Fernandes, kanatlarda Muleka, N’koudou, forvet arkasında Dele Alli, santraforda ise Weghorst’la başladı.

Teknik direktör Ismael, ligin önce 4 haftasında kaleyi tasdik ettiği Ersin Destanoğlu’nu bu karşılaşmada sakınım kulübesinde oturttu. Ersin’in namına kaleye 18 yaşındaki ağ bekçisi Emre Bilgin geçti. Geçen zaman Süper Lig’dahi 3 maçta müddet kayran Emre, bu mevsim ilk defa siyah beyazlı formayı giydi.

Valerien Ismael, bu başkalık dışında geçen hafta Çıpa Ekip Sivasspor karşısında ilk 11’da oynayan isimleri değiştirmedi.

Josef da Souza sahalara döndü

Beşiktaş’ta sakatlığını atlatan Brezilyalı futbolcu Josef üstelik Souza, bu mevsim ilk kez maç kadrosuna karışma edildi.

Sezon başı tedbir kampında menisküsünden sakatlanan ve cerrahi müdahale edilen dahi Souza, MKE Ankaragücü maçıyla yeşil sahalara döndü.

Ömer Erdoğan önceki maçına çıktı

MKE Ankaragücü’nün kullanılmamış maharet direktörü Ömer Erdoğan, zerrin-lacivertli takımın başında önceki maçına çıktı.

Geçen hafta görevinden çekilme eden Mustafa Dalcı’nın hesabına getirilen Erdoğan, kadroda birlikte cesim tebeddülat yaptı.

Vavacarsa Fatih Karagümrük’e 4-1 kaybeden kadroda önceki 11’bile oynayan Sinan Osmanoğlu ve Jese Rodriguez ihtiyat kulübesinde otururken, Pepeme ise kadroda düzlük almadı.

Bu isimlerin yerine takıma hafta arası katılan bakir nakil Miğfer Sakatatçı ile Atakan Çankaya ve Ariyibi önceki 11’üstelik görev aldı.

Eryaman Stadı kapalı gişe

MKE Ankaragücü taraftarları metin karşılaşmada sarı-lacivertli takımı yalnız bırakmadı.

Kapasitesi 20 bin 500 olan stadın hepsi soluk-lacivertli taraftarlarca dolduruldu.

Ankara İl Spor Düzenlilik Kurulunun kararıyla Beşiktaş taraftarları bu karşılaşmayı statta takip edemedi.

Share: