Mızrap iliği nakli olan minik Meryem’e duygulandıran sürpriz

Samsun’bile hekim ve vatandaşlar, mızrap iliği nakli olan ve etraflı süre hastanede izole altında olması gereken kan kanseri hastası minik Meryem’in tevellüt gününü alarga kutlayarak öz saçlarından oluşan peruk yaptı.

Azerbaycan tabiiyetli 11 yaşındaki Meryem İsmayılova, kan kanseri hastalığı ile mücadele veriyor. Hastalıkla mücadele sürecinde kemoterapi gören Meryem’in saçları dökülmeden evvel kesildi. Kuaför Hüseyin Parafin, minik Meryem’in saçlarını alarak bir peruk yaptı. Akabinde kemik iliği nakli olan Meryem hastanede otama gördüğü sırada etibba ve sevenleri ona engin ayrımsız sürpriz yaptı. Enfeksiyon kapma riski olduğundan kıran yanına kimsenin giremediği Meryem’e 11. yaş gününde sayrılarevi dışından çörek kesildi. Bu anları şifahane penceresinden izleyen Meryem ve annesi duygulu anlar yaşadı. Öz saçlarından yapılan peruk ise hastaneden taburcu olduğu dönüş Meryem’e ihsan edilecek.

“Ona şuanda maneviyat vermeye çalıştık”

Güzellik Salonu Hüseyin Parafin, “Meryem’in saçlarını kesmiştik. Şu anda tedavisi var. Kendisi hastaneden çıkamıyor. Tığ bile onun kendi saçlarından ayrımsız peruk yaptık. Hastaneden çıktığı antlaşma bu peruğu takıyor olacağız. Ona şuanda moral vermeye çalıştık. İnşallah vermişizdir. Onun buna ihtiyacı vardı. Kişi saçı şuanda bizde peruk halindedir. Çıktığı ahit ona hediyesini veriyor olacağız” dedi.

Göğüs Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Ihtişam Özkaya ise “Bugün buraya lösemili kızımız Meryem’in 11. yaş gününü kutlulamak üzere geldik. Kendisi kan kanseri dolayısıyla hastanemizde tedavi alıyor. Meryem güzeşte hafta kemik iliği nakli olduğu üzere maatteessüf sınırlanmış ayrımsız odada kalması gerekiyor. Bugün hem Meryem’in veladet haset olduğu üzere hem de bala kanserlerin farkındalık haftasını da pasta keserek kutlayalım istedik. Maatteessüf çocuklarımızın şişman tıpkı kısmı bu amansız hastalığın pençesinde ve sevdiklerinden uzakta ayrı bir odada istop etmek zorunda kalıyorlar. Meryem kemoterapi öncesi saçlarını kestirmişti. Tığ üstelik kendi saçlarından özgün peruğunu yaptık ve onu birlikte iyileştiği ant Meryem’e vereceğiz” diye konuştu.

Meryem’in annesi Kemale İsmayılova üstelik kızının tevellüt gününde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürname etti. – SAMSUNShare: