Mıntıka OSB’de rüzgar ölçüm istasyonu kuruldu

Nahiye Kombinasyon Uran Bölgesi (OSB) Başbuğ Vekili Erkan Çevik, OSB’üstelik rüzgar takdir istasyonu kurulduğunu bildirdi.

İstasyonu inceleyici Acara, OSB’üstelik bire bir firmanın zat enerji ihtiyacını eğlemek üzere rüzgar enerji santrali inşa etmek istediğini belirterek, “Firmamızın rüzgar enerjisinden faaliyet elde edebilmesi amacıyla bire bir süre gâh verilerin ölçülerek taşıt altına alınması ve çıkan değerlere göre tıpkısı mesai yapılması gerekmekteydi. Firmamız bu değerleri koparmak amacıyla Toprak OSB’birlikte rüzgar ölçüm istasyonu kurdurdu.” dedi.

İstasyonun yüksekliğinin 80 metre olduğuna bel fail Çevik, “Rüzgarın hızı ve basıncına ilişik parametreler elde edilirken, rüzgar yan sensörü ile bile yön nasıp edilecek. Elde edilecek veriler, temiz enerji kaynağı olan bu enerjiden faydalanmak ve enerji ihtiyacını arz soylu erki şekilde eğlemek talip yatırımcılarımıza üs yapılanma edecek.” ifadesini kullandı.

İncelemeye Toprak Tecim ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başbuğ Yardımcısı Yakup Akekin ile umumi heyet üyeleri Alper Ara ve Dursun İkiz üstelik katıldı.

Share: