Midyat’ta eş ve gelişim yerlerini su bastı, yollar gölete döndü

Midyat’ta ev ve gelişim yerlerini akarsu bastı, yollar gölete döndü

Vatandaşlar belediyeye reaksiyon gösterdi

MARDİN – Mardin’in Midyat ilçesinde, yağmur sularının etkisi ile evler sular altında kaldı, tekstil atölyelerinde kâin araba ve malzemeler sular altında kaldı, yollar gölete döndü. Vatandaşlar ise yeterince bakım görmedikleri üzere belediyeye sitem etti.

Midyat’ta faal olan yağmur, Endüstri, Gölçük, Bahçelievler, Seyitler, Cumhuriyet mahallelerinde mevcut sülale gelişim yeri ve bodrum katına giren sular vatandaşı mağdur etti; vatandaşlar belediyenin on paralık tıpkısı ilaç almadığını belirterek sitemde bulundu. Veri verilmesi üzerine görüngü yerlerine 112, itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısaca 60 ihbar düzlük ekipler gece 03.00’dan itibaren kesintisiz, görüngü yerlerine irfan ederek suları düzenlemek amacıyla seferber oldu. Yollar gölete dönen ilçede ev ve bodrum katlarını akarsu bastı, ekmek yapılan tandırlarda baran suyundan etkilenerek içleri su doldu.

Mahalle sakini Kemalettin Polat, “Ben Cumhuriyet Mahallesinde oturuyorum, mahalle sakinlerinden birisiyim, her sene bu sıkıntıyı çekiyoruz, yağmur yağdığı devir, yollarımız, evlerimiz bodrumlarımız akarsu altında kalıyor. Evlerimizden çıkamıyoruz; belediyeye 4-5 senedir başvurma etmeme rağmen hep gelip bakıyorlar çözüm üreteceğiz demelerine karşın çözüm üretmediler, yetkililerden çözüm üretmelerini istiyoruz” dedi.

Share: